przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty feryjne


Z okazji otwarcia nowej siedziby Sekretariat ds. Młodzieży zaprasza młodzież

w wieku 16-20 lat
na aktywne zajęcia:

 

14.02., godz. 10:00 – 13:30 – Warsztaty happeningu (Ewa Chmielewska, Sekretariat ds. Młodzieży)

15.02., godz. 11:00 – 12:30– Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery” (M.Samul-Szerwińska, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Szczecin)

15.02. godz. 12:45 – 14:15– Poznaj Europe-Direct i weź udział w warsztacie ,,Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!” (Olga Łozińska, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin)

15.02., godz. 14:30 – 15:00– Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie! (M.Samul-Szerwińska, i E.Chmielewska) – spotkanie informacyjne

 

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby chętne prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:  https://docs.google.com/forms/d/1s-ebGKdoOFEZPT00QDboOk1Zz2_2FGR6DE9ARRoKkDs/edit?usp=sharing

 

Miejsce: budynek przy Placu Kilińskiego 3, wejście A, II piętro, sala 207 

Więcej informacji na stronie www.mlodziez.wzp.ploraz www.europedirect-szczecin.eu

Informacje o warsztatach

  •  Warsztaty happeningu 

Warsztaty z happeningu – 3, 2 ,1 działamy! 14 lutego zapraszamy młodzież na warsztaty poświęcone sztuce happeningu. Podczas warsztatów młodzież pozna historie tej sztuki ale przede wszystkim dowie się co to jest happening w praktyce i spróbuje stworzyć swoje własne działanie artystyczne. Dowie się o innych działaniach i akcjach street artowych. Finałem warsztatów będzie samodzielne zrealizowanie wymyślonego przez grupę działania artystycznego w przestrzeni publicznej.

Ten warsztat jest świetnym miejscem dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, ale też dowiedzieć się jak użyć sztukę jako narzędzie promocji i marketingu - młodzież często organizuje swoje inicjatywy bez budżetu. Sztuka jest narzędziem dzięki któremu możemy zrealizować ciekawe działanie promocyjne jednocześnie wyrażając siebie i nie ponosząc żadnych kosztów.

  • Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery”

Warsztaty ,,Papiery do kariery” to szansa, by poznać inicjatywę Europass, a zwłaszcza Europass-CV, który każdy może wypełnić za pomocą edytora on-line. Narzędzia to nie wszystko, dlatego podczas zajęć znajdzie się przestrzeń, by zastanowić się nad umiejętnościami i kompetencjami. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi informacjami, które pomogą uatrakcyjnić CV i mimo młodego wieku przedstawić informacje pożyteczne w przypadku poszukiwania pracy, czy stażu.

  • Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!

Podczas 90-minutowego spotkania spróbujemy odczarować takie pojęcia, jak „bon ton”, „savoir- vivre” czy „etykieta stołu”. Posługując się wieloma przykładami, jakich dostarcza nam codzienność, pokażemy, że bycie osobą kulturalną jest bardzo pomocne i ułatwia życie. Udowodnimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie jedna rzecz pozostaje niezmienna: dobre maniery. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, dlaczego o kulturze osobistej należy pamiętać w każdej sytuacji. Przekonamy, że sztuka doskonałego zachowania się – w różnych okolicznościach – stanowi istotny element zawodowego i prywatnego sukcesu. Na spotkaniu poruszymy, między innymi, tematy dress code’u, komunikacji w mediach społecznościowych oraz etykiety obowiązującej przy stole, nie zapominając przy tym o sytuacjach i gestach być może zwyczajnych, ale nie mniej ważnych, jak zachowanie w windzie, wybór prezentu czy całowanie w dłoń. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie klasę, ale nie zapominają przy tym, że swoboda jest najlepszą oznaką znajomości zasad dobrych manier.

  • Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie!

100% informacji o wolontariacie zagranicznym podczas krótkiego spotkania informacyjnego. Czym jest wolontariat europejski EVS, co to jest Europejski Korpus Solidarności, jakie są inne programy wolontariackie, z których można skorzystać w wakacje, w trakcie, czy po studiach? Jak Sekretariat ds. Młodzieży może pomóc w poszukiwaniu odpowiedniej oferty?  Te informacje przekażemy uczestnikom podczas spotkania, na koniec którego rozlosujemy drobne gadżety – upominki.

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
03.02.2017

Lista załączników:

Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie