przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Spotkania konsultacyjne dla rodziców

Zgodnie z tym, co zostało zapowiedziane na ostatnim spotkaniu prezydenta miasta ze środowiskami oświatowymi, w najbliższych dniach odbędą się spotkania konsultacyjne dla rodziców szczecińskich uczniów. Zostaną one poświęcone zapowiedzianej przez rząd reformie systemu oświaty.

Do tej pory, działania związane z wprowadzeniem reformy oświaty w Szczecinie, opierały się w głównej mierze na pracy członków Zespołu ds. Reformy Oświaty i pracowników Wydziału Oświaty szczecińskiego magistratu, a także dyrektorów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjów. Przeprowadzona została między innymi inwentaryzacja obiektów oświatowych, rozpoczęto prace związane z opracowaniem nowej sieci szkół, a także zapoznano się z sugestiami płynącymi ze środowiska oświatowego. Nadszedł czas, by poznać głos rodziców.

Właśnie w tym celu, w ostatnim tygodniu listopada odbędą się trzy spotkania konsultacyjne dla rodziców z udziałem prezydenta miasta oraz dyrektora Wydziału Oświaty UM Szczecin. Spotkania organizowane są w celu poznania opinii i wysłuchania głosu rodziców, który jest dla miasta niezwykle ważny, ponieważ to właśnie oni patrzą na szkoły i system oświaty z nieco innej perspektywy niż urzędnicy czy dyrektorzy szkół.

By umożliwić jak największej liczbie zainteresowanych wzięcie udziału w spotkaniach konsultacyjnych, zdecydowano o zorganizowaniu trzech „edycji”, które odbędą się w następujących terminach:
• 28 listopada – Centrum Kształcenia Sportowego (ul. Rydla 49)
• 29 listopada – ZSO nr 3 „Błętkitna” (ul. Orawska 1)
• 30 listopada – Szkoła Podstawowa nr 56 (ul. Malczewskiego 22).

Początek wszystkich spotkań zaplanowano na godzinę 17.00. Podczas spotkań, zorganizowany zostanie również „kącik zabaw” dla najmłodszych, by umożliwić wzięcie w nich udziału osobom, które nie mogą w tym czasie zapewnić swoim pociechom innej opieki.
 

Autor:  Wydział Oświaty 
23.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie