przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie Forum Oświatowe

Szanowni Państwo,
Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie województwa zachodniopomorskiego,
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice
i inni Przyjaciele Oświaty


Uprzejmie informujemy, że 19 września 2014 roku w centrum sztuki współczesnej „TRAFO Trafostacja Sztuki” przy ul. Świętego Ducha 4 odbędzie się 1. edycja Szczecińskiego Forum Oświatowego. Powyższe przedsięwzięcie jest próbą zebrania oraz zaprezentowania szerokiemu gremium (w jednym miejscu i w tym samym czasie) tego wszystkiego co jest najcenniejsze w szczecińskich szkołach i placówkach oświatowych, co stanowi „siłę edukacyjną” miasta Szczecina zarówno w rozwiązaniach systemowych, jak i indywidualnych, jednostkowych działaniach, mających miejsce choćby w jednej szkole, w jednej klasie. Tego typu przedsięwzięcia pozostawiają bowiem niepowtarzalny ślad, znak malarski w szczecińskiej oświatowej palecie barw. Ten dorobek szczecińskiej oświaty chcemy właśnie Państwo przedstawić.

Konferencja będzie składała się z trzech części. W pierwszej odbędzie się sesja plenarna W drodze do dobrej szkoły? z udziałem następujących prelegentów: dr. hab. Piotr Lasowskiego, Jarosława Szulskiego oraz Joanny Białobrzeskiej. W drugiej części zaprezentujemy osiągnięcia szczecińskiej oświaty, a w trzeciej – moderatorzy debaty (prof. dr hab. Beata Karakiewicz, Konrad Wojtyła i Joanna Białobrzeska) poprowadzą dyskusję, która będzie dotyczyła następujących obszarów tematycznych:
6-latek w 1. klasie szkoły podstawowej (Za wysokie progi na 6-latka nogi?)
Zasadność funkcjonowania gimnazjów w polskim systemie oświatowym (Dlaczego warto zachować gimnazja?)
System kształcenia w liceach ogólnokształcących (Ogólniak miniaturą akademii?).

W dyskusji wezmą udział zaproszeni goście, a wśród nich:
dr hab. Piotr Laskowski – nauczyciel Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie, publicysta oświatowy,
Marek Pleśniar – dyrektor biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty,
Jarosław Szulski – przedsiębiorca, wydawca, nauczyciel Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, autor powieści o szkole ("Zdarza się" i "Sor"),
• przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serdecznie zachęcamy wszystkich Przyjaciół Oświaty do zadawania pytań odnoszących się do zakresów tematycznych debaty. W tym celu w Portalu Edukacyjnym został uruchomiony specjalny panel, który to Państwu umożliwi. Pytania będzie można zadawać do 12 września 2014 roku. Odpowiedzi zostaną opublikowane w Portalu po zakończeniu konferencji.


Serdecznie zapraszamy

Logo
Program
Autor:  Wydział Oświaty 
21.08.2014
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja