Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Nowa oferta edukacyjna Muzeum POLIN dla szkół

Dotykaj, doświadczaj, pytaj – odkrywaj z nami historię!

Nowa oferta edukacyjna Muzeum POLIN dla szkół


Zapraszamy do Muzeum POLIN, miejsca pełnego dźwięków, barw i opowieści, ukazującego 1000 lat dziejów polskich Żydów. U nas żadne dziecko się nie nudzi! Pokażemy Wam piękno różnorodności kultur, religii i tradycji, porozmawiamy o przeszłości i wyzwaniach współczesnego świata. Obudzimyw Was ciekawość i zainspirujemy do twórczej pracy.

Dla kogo i co proponujemy

Naszą nową ofertę edukacyjną w roku szkolnym 2017/2018 kierujemy do wszystkich poziomów i typów szkół (klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych). Przygotowaliśmy szeroki wybór warsztatów, oprowadzania po wystawie stałej oraz kursy doskonalące i spotkania dla nauczycieli.

Warsztaty edukacyjne w POLIN są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość.

W naszej ofercie warsztatowej znalazły się najbardziej lubiane przez uczniów tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty „Rok Ireny Sendlerowej” czy „Młodzi gniewni: pokolenie Marca ‘68”). Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Miejsce zajęć

Zajęcia prowadzone są na wystawie stałej Muzeum POLIN, która prezentuje 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności i w bogato wyposażonych salach Centrum Edukacyjnego.

Terminy

Warsztaty odbywają się codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 10.15-12.15 i 13.00-15.00. Czas trwania zajęć to 120 minut.

Cena

Warsztaty są płatne: 150 zł grupa (do 30 osób) wraz z opiekunami
Koszt oprowadzania po wystawie: 120 zł za przewodnika + cena biletów (w czwartki wstęp bezpłatny)

Zapisy

Rezerwacja rusza od 1 września!

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową:
- warsztaty - rezerwacje@polin.pl 
- oprowadzanie grup z przewodnikiem - grupy@polin.pl
Rezerwacji należy dokonać co najmniej 2 tygodnie przed terminem zajęć.

Szczegółowe opisy zajęć: www.polin.pl/edukacja
 

Autor:  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin 
30.08.2017


  •