przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nowa oferta edukacyjna Muzeum POLIN dla szkół

Dotykaj, doświadczaj, pytaj – odkrywaj z nami historię!

Nowa oferta edukacyjna Muzeum POLIN dla szkół


Zapraszamy do Muzeum POLIN, miejsca pełnego dźwięków, barw i opowieści, ukazującego 1000 lat dziejów polskich Żydów. U nas żadne dziecko się nie nudzi! Pokażemy Wam piękno różnorodności kultur, religii i tradycji, porozmawiamy o przeszłości i wyzwaniach współczesnego świata. Obudzimyw Was ciekawość i zainspirujemy do twórczej pracy.

Dla kogo i co proponujemy

Naszą nową ofertę edukacyjną w roku szkolnym 2017/2018 kierujemy do wszystkich poziomów i typów szkół (klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych). Przygotowaliśmy szeroki wybór warsztatów, oprowadzania po wystawie stałej oraz kursy doskonalące i spotkania dla nauczycieli.

Warsztaty edukacyjne w POLIN są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość.

W naszej ofercie warsztatowej znalazły się najbardziej lubiane przez uczniów tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty „Rok Ireny Sendlerowej” czy „Młodzi gniewni: pokolenie Marca ‘68”). Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Miejsce zajęć

Zajęcia prowadzone są na wystawie stałej Muzeum POLIN, która prezentuje 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności i w bogato wyposażonych salach Centrum Edukacyjnego.

Terminy

Warsztaty odbywają się codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 10.15-12.15 i 13.00-15.00. Czas trwania zajęć to 120 minut.

Cena

Warsztaty są płatne: 150 zł grupa (do 30 osób) wraz z opiekunami
Koszt oprowadzania po wystawie: 120 zł za przewodnika + cena biletów (w czwartki wstęp bezpłatny)

Zapisy

Rezerwacja rusza od 1 września!

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową:
- warsztaty - rezerwacje@polin.pl 
- oprowadzanie grup z przewodnikiem - grupy@polin.pl
Rezerwacji należy dokonać co najmniej 2 tygodnie przed terminem zajęć.

Szczegółowe opisy zajęć: www.polin.pl/edukacja
 

Autor:  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin 
30.08.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie