przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Światowy Dzień Autyzmu w Gimnazjum nr 20

2 kwietnia - Dzień Autyzmu obchodzony na całym świecie

My również chcemy go świętować!


Jesteśmy gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, wśród nas są uczniowie z autyzmem. Chcemy podnieść świadomość autyzmu wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców.

Zazwyczaj boimy się tego, czego nie znamy, unikamy kontaktu z osobami, których nie rozumiemy, jaki jest ten świat autyzmu?...
Żeby lepiej go poznać, postanowiliśmy jeszcze w marcu we wszystkich klasach obejrzeć film o autyzmie i porozmawiać na temat tego, co  nas różni, a co łączy z osobami dotkniętymi autyzmem. Lepiej zrozumieliśmy wewnętrzny świat przeżyć, odczuć, dźwięków, zapachów i smaków osoby z autyzmem.

Czasami jest im ciężko, zbyt hałaśliwie, nieznośnie… i dlatego liczą na nas, na nasze zrozumienie, przyjaźń, pomoc,… po prostu bycie z nimi.

Podsumowaniem naszych dyskusji, spostrzeżeń i refleksji były wspólnie przygotowane plakaty oraz informacje gazetkowe na temat autyzmu.

2 kwietnia (sobota) zachęcimy naszych uczniów do ustawienia niebieskiego tła na FB oraz zaświecenia niebieskiego światełka w solidarności ze wszystkimi osobami z autyzmem.

4 kwietnia chcemy, aby nasza szkoła „zaświeciła się” na niebiesko. Przyjdziemy w niebieskich koszulkach, wypuścimy niebieskie balony, upieczemy niebieskie ciasteczka, muffinki, galaretki.”Świecimy” już coś w temacie autyzmu, więc zawiesimy niebieskie żarówki. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam ustawić „żywy” napis AUTYZM na dziedzińcu naszej szkoły.

Niech wszyscy zobaczą, usłyszą i dowiedzą się, że to święto naszych uczniów, naszej szkoły i wszystkich osób żyjących w świecie autyzmu. Chcemy być szczególnie z nimi w tym dniu… RAZEM


Autor:  Gimnazjum nr 20 
25.03.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie