przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Lekcja patriotyzmu w CKS

 

Dnia 8 listopada br. uczniowie klasy 1a i 1b Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z okazji Święta Niepodległości przygotowanych i poprowadzonych przez tatę Zosi z klasy 1b p. Rafała Raniowskiego i jego kolegów ze Stowarzyszenia Rodzin Miłośników 12 Pułku Ułanów Podolskich. Podczas zajęć dzieci poznały historię naszego państwa, począwszy od pierwszego władcy, a skończywszy na współczesności. Obejrzały prezentację, która wyjaśniała, w jaki sposób doszło do rozbiorów Polski i utraty niepodległości. Zapoznały się także z postaciami Polaków, których działania i umiejętności dyplomatyczne doprowadziły do powstania państwa polskiego po długim okresie niewoli.

Pierwszaki dowiedziały się, co symbolizują nasze barwy narodowe i w jaki sposób orzeł stał się naszym godłem. Dzieci z powodzeniem ułożyły z puzzli godło, nanosząc właściwe kolory na poszczególne elementy swojej pracy. W kulminacyjnym momencie spotkania - w nagrodę za wojskową postawę podczas przeprowadzonych w holu szkoły ćwiczeń - każde dziecko mogło obejrzeć broń oraz akcesoria wojskowe zgromadzone w klasie, a także przymierzyć elementy wojskowego stroju.

Na pamiątkę spotkania wychowawczynie klas otrzymały gry planszowe dla dzieci, które pozwolą utrwalić wiedzę patriotyczną każdego ucznia klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali na pamiątkę dyplomy oraz opaski odblaskowe w barwach narodowych.

Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami dziękują Panu Rafałowi i przedstawicielom Stowarzyszenia Rodzin Miłośników 12 Pułku Ułanów Podolskich za poświęcony czas i niezwykle interesującą lekcję patriotyzmu!


Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
13.11.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie