przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festiwal Eksperymentów w Błękitnej

Wiemy, że eksperyment w formie zabawy doskonale wprowadza dziecko w świat fizyki, biologii czy chemii i rozwija ciekawość badawczą.
Zachęcanie dziecka do zadawania pytań i wspólne szukanie rozwiązań zwiększa elastyczność myślenia i kształtuje niezwykle istotne nawyki samodzielnego rozwiązywania problemów. Takie doświadczenie pozwala “zobaczyć” co ono oznacza w praktyce. Dla dorosłego są to sprawy oczywiste, ale dla małego odkrywcy – niezwykłe i fascynujące. W dniach 18-19 maja odbył się w naszej szkole „Festiwal eksperymentów”, który był zwieńczeniem całego roku ciężkiej lecz przyjemnej pracy dzieci, nauczycieli i rodziców.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie i pokazy swoich ulubionych doświadczeń koleżankom i kolegom z innych klas. Zobaczyć można było min. kolorowe lampy, skaczące rodzynki, mleczne fantazje, samopompujące się balony, bańki w bańce, latające klocki, wulkany, fontannę, efekt mieszania się różnych substancji, balony, które nie pękają mimo przekucia na wylot i wiele innych interesujących zjawisk, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Klasowe Księgi Eksperymentów, do których uczniowie poszczególnych klas cały rok zbierali opisane doświadczenia wykonywane podczas lekcji oraz wystawa narzędzi pomocnych do wykonywania doświadczeń. Mieliśmy także okazję obejrzeć niecodzienne doświadczenia przygotowane przez Klub Naukowca. Płonący parkiet auli, startująca mini rakieta, odmierzanie czasu za pomocą różnych substancji, rura wydająca dźwięk słoniowej trąby, „płonąca” ręka prowadzącego, kolorowy ogień…..Wszystko to było jedną, wielką przygodą, dzięki której mogliśmy się wiele nauczyć.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz odwiedzenia naszej szkolnej strony www.blekitna.szczecin.pl
 

Autor:  ZSO nr 3 
31.05.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie