przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Akcja Mała Książka, Wielki Człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie po raz szósty bierze udział w akcji czytelniczej dla dzieci i rodziców „Mała Książka, Wielki Człowiek”.

Każde dziecko, urodzone w latach 2017-2020, które zapisze się do biblioteki otrzyma bezpłatnie wyprawkę małego czytelnika – książkę Wojciecha Widłaka „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz kartę do zbierania  naklejek za wypożyczenia. Po zebraniu kompletu dziesięciu naklejek mały czytelnik otrzyma dyplom.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Oferta dotyczy  wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, oprócz filii dla dorosłych nr 13. Dodatkowo w filii nr 54 ProMedia są wyprawki polsko-ukraińskie dla dzieci z Ukrainy, które również mogą zostać naszymi Czytelnikami.

O akcji:

Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której od grudnia 2017 roku młodzi rodzice na oddziałach położniczych dostają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze: książkę przeznaczoną pod względem formy i treści dla dzieci w wieku 0–3 lata oraz broszurę informacyjną dla opiekunów, ukazującą nieocenioną rolę książek w rozwoju ich dziecka. Miesięcznie blisko 30 tys. rodziców nowo narodzonych dzieci w ponad 90% szpitali w Polsce otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą od Instytutu Książki.

Kolejnym etapem kampanii jest akcja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, która ma zachęcić do regularnego odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania. Przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawkę Czytelniczą dla przedszkolaka można odebrać w blisko 7 tys. bibliotek w całej Polsce.

plakat

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
15.03.2024
Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie