przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Piknikowy Finał Papierowej Rewolucji

Papierowa Rewolucja to projekt społeczny mający na celu zebranie jak największej ilości makulatury, z której dochód przekazany zostanie na wyprawki dla dzieci z uboższych rodzin. Zebrano już ponad 9 ton!

Finał akcji odbędzie się 11 sierpnia, od godz. 17:00 w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Będzie to ostatnia okazja by dołożyć do tego i swój kilogram papieru. Warto wpaść do nas na ekopiknik, zrelaksować się, a po nim wybrać się na Pyromagic 2017.

Ogród INKU zmieni się w wielotematyczną przestrzeń chilloutu! Przygotowaliśmy dla Was aż 4 strefy atrakcji:

RELAKS – czekać będzie na Was ognisko (przynieście ze sobą kiełbaski i ulubione przekąski), teren relaksacyjny z poduchami, kocami, siedziskami i hamakiem, a od godziny 19:00 wakacyjny chillout urozmaici nam występ młodych artystów z Kwartetu Niesmyczkowego. Zachęcamy do zabrania ze sobą piłek, badmintona, frisbee czy gier towarzyskich.

SPORT – dla tych aktywnych i tych, którzy chcieliby się aktywnością zarazić o godzinie 18:00 przeprowadzone zostaną zajęcia fitness. Weźcie ze sobą wygodne stroje i dobry humor, a na pewno Wam się spodoba! Zarówno przed, jak i po ćwiczeniach skorzystać będzie można także z dietetycznych porad Anna Tomczak-Personal Trainer.

RECYKLING – re-art, czyli coś z niczego. Na stoisku Rękodzielnia Dmuchawce, będziemy tworzyć ozdoby z oddawanego przez Was papieru. Natomiast wspólnie ze Stowarzyszenie Po To Jestem wykonamy ekolegowiska, które trafią do schronisk dla bezdomnych zwierząt.

UWOLNIONA KSIĄŻKA – nawiązując do akcji Zaczytaj się w INKU oraz uwalniając lektury i inne interesujące dzieła z Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego. Przygotowaliśmy dla Was książki, które możecie zabrać ze sobą do domu! Zachęcamy także do uwalniania swoich własnych zbiorów. Strefa wolnych książek w INKU działa nieprzerwanie od 2013 roku. Naszą otwartą bibliotekę tworzą mieszkańcy Szczecina, za co serdecznie dziękujemy. Zasady są proste: możesz przynieść do naszej siedziby przeczytaną, być może niepotrzebną książkę. Nasza strefa wolnych książek to miejsce, w którym możemy się rozgościć i poczytać książkę, zabrać ją do domu lub oddać tę, której już nie potrzebujemy. Jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-22:00.

Nie zapomnijcie także zabrać ze sobą makulatury. To ostatnia szansa na dorzucenie od siebie kilograma do tony wyprawek! Przyniesiony papier wrzucajcie do pojemników oznaczonych logiem firmy Papirus-Recykling.


Ekologia przestanie kojarzyć Ci się z nudą! Do zobaczenia!


CO: Piknikowy Finał Papierowej Rewolucji
GDZIE: Ogród INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury | al. Wojska Polskiego 90
KIEDY: 11 sierpnia 2017 r.
START: 17:00

ORGANIZATORZY: Papierowa Rewolucja, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Gmina Miasto Szczecin
PARTNERZY: Papirus-Recykling, TDK Księgarnia & Antykwariat ul. Jasna 15/25, Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego, Graphic House, Stowarzyszenie Po To Jestem, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 59 im. Bolesława Krzywoustego w Szczecinie, III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 74, Gimnazjum nr 29, Anna Tomczak-Personal Trainer

Więcej:
www.inkubatorkultury.szczecin.pl
https://www.facebook.com/papierowarewolucja/

Autor:  Szczeciński Inkubator Kultury 
01.08.2018