przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Światowy Dzień Wolontariatu

Światowy Dzień Wolontariatu obchodzimy 5 grudnia 2019. Z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie od kilku lat współpracują wolontariuszki ze Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora; pomagają między innymi przy obsłudze spotkań autorskich, przy prowadzeniu zajęć dla dzieci, promują wydarzenia w bibliotece. Biorą udział w Narodowym Czytaniu czy Tygodniu Czytania Dzieciom. Najczęściej można je spotkać w ProMediach, ale czasem też, w ramach działań bibliotecznych, rozdają szczecinianom książki, tak jak to było podczas akcji bookcrossingowej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
W podziękowaniu za nieocenioną pomoc naszych wolontariuszek, zapraszamy je do udziału w warsztatach na temat komunikacji i współpracy w grupie.
Nie zabraknie także czasu na podsumowanie mijającego roku oraz na słodki poczęstunek.

Efektywna współpraca w zespole - warsztaty
Jak stworzyć trwały i efektywnie funkcjonujący zespół wolontariuszy? Jakie płyną korzyści z komunikacji synergicznej w zespole? Jak współpraca z innymi wpływa na osiąganie jednostkowych celów? W jaki sposób znajomość pełnionych ról zespołowych przekłada się na satysfakcjonujące rozwiązywanie sytuacji trudnych w grupie? Na te pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów. Celem szkolenia jest wyposażenie Uczestników w praktyczne narzędzia doskonalące komunikację i współpracę w codziennej pracy.

Warsztaty poprowadzi Maja Wencierska – psycholożka, konsultantka, trenerka, wykładowczyni. Z wykształcenia także neurokognitywistka, socjolożka, fizyczka medyczna i muzyczka. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Cognitivo. Ma bogate doświadczenie we współpracy z biznesem, organizacjami pozarządowymi, pracownikami administracji rządowej i sądownictwa. Specjalizuje się we wdrażaniu zarządzania kompetencjami w organizacji. Pasjonuje się połączeniem wiedzy z zakresu neuronauk i ACT w doskonaleniu zarządzania zarówno efektywnością osobistą, jak i optymalizacji funkcjonowania organizacji.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
29.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej