przejdź do głównej treści strony

homeSTARTer tego nie uczą w szkołach

homeSTARTer to darmowy program edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich, za którym stoi szczecińska firma home.pl – największy w Polsce dostawca usług internetowych.

Program zakłada przeprowadzenie w roku szkolnym 2019/20 cyklu szkoleń w zakresie programowania, testowania i marketingu. Oferta skierowana jest do uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych szczecińskich szkół i jest całkowicie bezpłatna. Jej celem jest wyposażenie młodzieży w konkretne umiejętności, które pomóc mają młodym ludziom w dalszych wyborach związanych z ich przyszłymi zawodami i kierunkami kształcenia.

Uczniowie mają do wyboru jedną z trzech ścieżek tematycznych:

  1. Programowanie bez tajemnic
  2. Testowanie bez tajemnic
  3. Ninja marketingu i mediów społecznościowych

Zajęcia prowadzić będą specjaliści pracujący na co dzień w home.pl. Ich doświadczenie jest gwarantem wysokiego poziomu nauki i praktycznego podejścia skupionego na ćwiczeniach a nie teorii.

Szkolenia odbywać się będą raz w tygodniu (godz. 15.30 – 19.00) w siedzibie home.pl przy szczecińskich bulwarach (biurowiec Lastadia Office, ul. Zbożowa 4). W toku zajęć przewidziano m.in. testy sprawdzające i zadania domowe. Dlatego też uczniowie sami muszą ocenić, czy czują na siłach zdobywać nowe umiejętności. Wymagać to będzie od nich wysiłku i samodyscypliny, ale bez wątpienia zaprocentuje lepszym startem w zawodową przyszłość.

Szczegóły dotyczące rekrutacji, harmonogram zajęć wraz z tematyką oraz główne założenia programu dostępne są na stronie internetowej www.blog.home.pl/homestarter/

Nauczycieli zachęcamy do informowania uczniów o programie, a młodzież do skorzystania z szansy na rozwój i nabycie nowych umiejętności pod okiem ekspertów!

Program homeSTARTer swoim patronatem objął Prezydent Miasta Szczecin.

Lista załączników:

10.09.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją