przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dla Niepodległej w SP 56

Święto Niepodległości i data 11 listopada to każdego roku w naszej szkole okazja do różnorodnych działań o charakterze patriotycznym. W tym roku akcent padał na zbliżające się stulecie odzyskania przez naszą ojczyznę wolności.

Uczniowie pracowali pilnie na lekcjach historii, poznając i utrwalając wiadomości o Marszałku Józefie Piłsudskim. Na zajęciach plastyki wykonywali plakaty, obrazujące dzieje rozbiorów, walki o wolność i początki odrodzonego państwa polskiego w 1918 roku. Robili też własnoręcznie biało-czerwone kotyliony, które dopełniły stroju galowego.
W piątek (10.11.br.) cała nasza społeczność szkolna w odświętnych ubiorach uczestniczyła w uroczystym apelu, podczas którego uczniowie klas V-VII przedstawili piękną część artystyczną „Dla Niepodległej”. Honorowym gościem była pani dyrektor, B. Wojtkiewicz.

W przedstawieniu młodzi aktorzy ukazali sylwetkę Jozefa Piłsudskiego i jego rolę w drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie pojawili się też chórzyści, którzy wykonali pieśni patriotyczne. Wyjątkowym akcentem był również pokaz choreograficzny z biało-czerwoną flagą, tango młodej pary tanecznej z klasy 5c oraz prezentacja multimedialna, która zabrała uczniów podróż do lat 70 i 80-tych.

Piękne kostiumy i biało-czerwone róże, ciekawy występ i pieśni żołnierskie przybliżyły uczniom historię naszej ojczyzny. Zaśpiewany wspólnie hymn narodowy, we wzorowej postawie na baczność, był ważnym podsumowaniem tej uroczystości.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
14.11.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie