przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Matematyczna Gra Miejska

MATEMATYCZNA GRA MIEJSKA „NA TROPACH SEDINY”
II EDYCJA 10 GRUDNIA 2016 R.

 

II edycja Matematycznej Gry Miejskiej "NA TROPACH SEDINY" już za nami  

W zabawie wzięło udział 12 zespołów ze szczecińskich gimnazjów złożonych z 5 uczniów i jednego opiekuna. Na trasie uczestnicy gry musieli odszukać punktów informacyjnych zgodnie z otrzymaną mapą i rozwiązać kilkanaście zadań, wykorzystujących matematykę w praktyce. Natomiast na mecie czekała na graczy ciepła i pyszna grochówka oraz świeżo smażone frytki, wyrabiane przez mamę ucznia Gimnazjum nr 43. W oczekiwaniu na wyniki gry uczestnicy zabawy mogli posilić się przy specjalnie dla nich przygotowanym przez naszych uczniów bufecie - przepyszne domowe wypieki pomogły zregenerować siły   po maratonie A nasi licealiści zabawili się w przewodników i gimnazjalnym gościom pokazali salę patrona i salę historyczną.

Zwycięzcą tegorocznej edycji gry miejskiej został zespół z Gimnazjum nr 7, natomiast na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Gimnazjum nr 46. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gry gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych, wytrwałości i chęci spędzania wolnego czasu w atrakcyjny i niecodzienny sposób 

Najgorętsze podziękowania kierujemy w stronę uczniów Gimnazjum nr 43 w Zespole Szkół nr 5, którzy to uczniowie od września przygotowywali grę, a w minioną sobotę stanęli na wysokości zadania. Podziękowaniach należą się sztabowi dowodzenia  Mózgiem operacji była p. Magdalena Rzepecka, która zorganizowała tegoroczną edycję gry, a strategiem projektowym po raz drugi była p. Kinga Maciaszczyk, która jest pomysłodawcą tej inicjatywy i autorką zwycięskiego projektu w ramach Programu mPotęga Fundacji mBanku, z której Zespół Szkół nr 5 otrzymał dofinansowanie na II edycję gry miejskiej. 

Wszystkim zaangażowanym rodzicom i wspierającym naszą inicjatywę składamy gorące podziękowania i... do zobaczenia już za rok w kolejnej III edycji Matematycznej Gry Miejskiej „Na tropach Sediny” 

 

Autor projektu Mecenat     Projekt sfinansowany przez
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 5 
14.12.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie