przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

II Ogólnopolska Olimpiadza Wiedzy o Mózgu

Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych do udziału w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu.

W 2018 r. Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu uzyskał tytuł olimpiady tematycznej wspieranej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Dwóch Laureatów Olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu PUM nr 95/2018 z dnia 20.06.2018 roku uzyska prawo do studiowania na wybranym przez siebie kierunku w PUM w Szczecinie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Jest to ogromne osiągnięcie tych wszystkich, którzy organizowali i uczestniczyli w dotychczasowych edycjach Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.

Przypisując sobie ważną rolę krzewienia wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu oraz mając w pamięci zainteresowanie oraz życzliwość Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i oczywiście Uczniów przy edycjach Konkursu, postanowiliśmy przedstawić Państwu kalendarz i warunki zmagań olimpijskich.

1. Zawody Olimpiady są trzystopniowe:
I stopień szkolny ( w szkołach macierzystych ) – 12 grudnia 2019, godzina 9.00 ( czwartek )
II stopień – okręgowy w ustalonych okręgach – 6 marca 2020, godzina 10.00 ( piątek )
III stopień centralny – finałowy ( Aula Główna PUM w Szczecinie ) składający się z dwóch etapów,
pisemnego – rozwiązanie testu i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe - odbędzie się 4 kwietnia 2020, godzina 9.00 ( sobota )

2.Zgłoszenie Szkoły do Olimpiady prosimy przesłać w wersji elektronicznej na adres olimpiady: olimpiadawom@gmail.com i w wersji papierowej na adres: V LO im. Adama Asnyka ul. Ofiar Oświęcimia 14, 71-537 Szczecin do dnia 18 października 2019 roku.

Szkoły, które zgłoszą swój akces, otrzymają wytyczne dotyczące rejestracji uczestników i przebiegu etapu szkolnego Olimpiady do dnia 6 grudnia 2019 roku. Regulamin olimpiady, wykaz literatury oraz bieżące wiadomości dotyczące Olimpiady Wiedzy o Mózgu znajdziecie Państwo na stronie www.ptnk.5v.pl w zakładce olimpiada oraz www. neurokognitywistyka.pum.edu.pl w zakładce olimpiada wiedzy o mózgu.


Serdecznie zapraszamy do udziału,
Komitet Główny Olimpiady

W załączniku Formularz Zgłoszeniowy Szkoły.
 

Lista załączników:

Autor:  V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi 
07.10.2019
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!