Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Rusza Przystanek Wolontariat 2016

Wolontariat, aktywność obywatelska, zaangażowanie społeczne i aktywni ludzie to hasła Przystanku Wolontariat, czyli wydarzenia, na które Państwa gorąco zapraszamy w dniach 5-9 grudnia 2016 r. w Szczecinie i w regionie. Pretekstem do corocznego kilkudniowego świętowania jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony 5 grudnia. W tej edycji chcemy sprawić, by osoby niezaangażowane zainteresowały się wolontariatem i przekonały się, że wolontariuszem / wolontariuszką można być w każdym wieku, a aktywności, w których potrzebna jest pomoc jest bardzo wiele. Będzie okazja, by spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, którzy są już wolontariuszami, zasmakować w ofertach wolontariatu lokalnego i europejskiego, zaangażować się w akcje, albo zdecydować się na wolontariat systematyczny. #Wypróbuj wolontariat i #PrzystanekWolontariat – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!
Program można sprawdzić na www.przystanekwolontariat.eu, by być na bieżąco warto polubić www.facebook.com/PrzystanekWolontariat
W filmik promocyjny wydarzenia zaangażowali się wolontariusze i pan Aleksander Doba, który niejednokrotnie podejmuje działania wolontariackie – film można obejrzeć tutaj.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Program wydarzenia jest tworzony w ramach współpracy między instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi.
 

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
28.11.2016


  •