przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Kompetencje cyfrowe - jak je badać i podnosić

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i osoby zajmujące się doradztwem zawodowym na seminarium poświęcone problemowi badania kompetencji cyfrowych. Seminarium odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku na Wydziale Informatyki, Żołnierska 52, sala 126.

Program dostępny jest na stronie http://rabbit.zut.edu.pl/wp-content/uploads/2019/03/ZaproszenieRabbit_DSA_v3.pdf

Każdy jest przekonany, że jego kompetencje cyfrowe są odpowiednio wysokie. Ale czy na pewno? Jak to sprawdzić? Co zrobić, jeśli okaże się, że jednak brakuje nam wiedzy w niektórych obszarach? Na takie pytania (i wiele innych) próbowali odpowiedzieć naukowcy realizujący projekt "Digital Skills Accelerator" włączając się do szerokiego nurtu badań nad poszukiwaniem sposobów na zbadanie poziomu kompetencji cyfrowych i wskazania obszarów, które wymagają większej uwagi w procesie uczenia się i nauczania.

Pracownicy Wydział Informatyki ZUT wraz z partnerami z Anglii, Belgii, Hiszpanii i Irlandii zbadali poziom kompetencji cyfrowych wśród wybranych grup społecznych i przeprowadzili wiele rozmów z ekspertami z różnych dziedzin. W wyniku prac powstało narzędzie on-line do testowania posiadanych umiejętności cyfrowych oraz zbiór rozwiązań (program nauczania, materiały edukacyjne, materiały e-learningowe), które mają przyczynić się do polepszenia kompetencji cyfrowych.

Osoby, które dokonają rejestracji oraz wezmą udział w seminarium otrzymają certyfikaty uczestnictwa, a Ci z Państwa, którzy zdecydują się na zbadanie swoich kompetencji cyfrowych, otrzymają raport z badania. Rejestracji można dokonać wysyłając e-mail na adres shardej@zut.edu.pl lub telefonicznie 91 449 56 62. W e-mailu prosimy o podanie: imię i nazwisko, nazwa i adres instytucji.

Tego samego dnia na Wydziale Informatyki odbywa się wydarzenie r@bbIT, którego najważniejszymi elementami są targi pracy branży IT oraz krótkie prelekcje i warsztaty dla uczniów. To doskonała okazja, żeby przekonać się w jakiej kondycji jest szczeciński rynek IT i jakich kompetencji i umiejętności poszukują firmy. Informacje zdobyte "z pierwszej ręki" pozwolą Państwu na uzupełnienie treści przekazywanych młodym ludziom, którzy stają przed wyborem swojej ścieżki zawodowej.

Projekt realizowany jest w ramach programu europejskiego Erasmus+, działanie: Szkolnictwo Wyższe. Seminarium będzie sfinansowane z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Wydarzenie można śledzić na fb: https://www.facebook.com/events/628253964265094/
 

Lista załączników:

Autor:  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 
28.03.2019