przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Osiemnasta sesja popularnonaukowa pt.: "Moc słowa"

30 listopada 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się już osiemnasta sesja popularnonaukowa pt.: "Moc słowa".

W tym roku ponownie postanowiliśmy przeprowadzić międzyklasowe debaty oksfordzkie. Tezy, które rozpatrywali debatujący, dotyczyły współczesnego człowieka w świecie mediów. Zastanawialiśmy się przede wszystkim nad tym, czym są współczesne przekaźniki słów, i w jaki sposób pomagają one, bądź przeszkadzają w naszym życiu.

W naszej szkole zagościli wspaniali eksperci z Uniwersytetu Szczecińskiego, SWS Collegium Balticum i Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP, którzy podsumowali zmagania klas, a także spojrzeli na poruszany problem szerzej, okiem znawcy.

Pani dyrektor Ludwika Baranowska wręczyła nagrody w międzyszkolnych konkursach literackim i filmowym, których tematy w tym roku brzmiały odpowiednio "Książka jest dla mnie szczególnym sposobem życia.' (G. Flaubert) i "Jedno słowo - wielka moc". Konkursy towarzyszom naszym sesjom od samego początku.
Debata uczy rzeczowego i logicznego argumentowania, kulturalnej dyskusji prowadzonej językiem oficjalnym, stosownego zachowania w sytuacji wymiany poglądów. Jest nam niezmiernie miło, że debata zagościła w naszym liceum jako jedna z ciekawszych i wiele wnoszących form pracy.
 

Autor:  Liceum Ogólnokształcące z OI 
02.12.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie