przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

I płynie pieśń wolna…

IV Festiwal Pieśni Patriotycznej „ I płynie pieśń wolna…”

 

Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie już po raz czwarty miał miejsce Festiwal Pieśni Patriotycznej „ I płynie pieśń wolna…”.

Każda klasa zaprezentowała na festiwalu pieśń, którą wylosowała miesiąc wcześniej. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się wspaniałymi walorami wokalnymi, uzupełnionymi znakomitą choreografią i kostiumami dobranymi do prezentowanego tematu, a gimnazjaliści licealiści przygotowali prezentacje multimedialne i filmy, jako podkład do wykonywanego utworu. 

Młodzi wykonawcy przedstawili niezwykłe widowiska w oparciu o wykonywane pieśni takie jak: „Idę na wojnę mamo!””, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat?”, „Pierwsza Brygada”, „Miejcie nadzieję” „Przybyli ułani”, „ Biały krzyż”, „Sen o Warszawie” i wiele innych. Razem zaprezentowano 22 utwory, z których każdy dostarczył wiele pozytywnych wrażeń słuchaczom. Każdy występ śmiało można uznać za mały spektakl teatralny.

Specjalnie powołane jury oceniało wykonanie i przyznawało dyplomy. Dla najmłodszych uczniów z kl. 0-III festiwal miał charakter przeglądu i każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe.

Zwycięskimi klasami zostały:

  • Szkoła Podstawowa Nr 33 - klasa VII, utwór: „Idę na wojnę mamo!”
  • Gimnazjum Nr 11 - klasa II a, utwór: „Czerwone maki”
  • XII Liceum - klasa I a, utwór: „Miejcie nadzieję”


Wspaniałe występy uczniów uświetniła niespodzianka przygotowana przez nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych, którzy specjalnie dla swoich podopiecznych wykonali utwór „Modlitwa o wschodzie słońca”. Występ spotkał się z wielkim aplauzem ze strony zarówno uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum jak i liceum.

Niezwykłą lekcję historii poprowadzili uczniowie LO: Emilia Kucharska i Hubert Ostrowski.

Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wspaniale przygotowali swoje wystąpienia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


Organizatorzy: C. Wojtoń, M. Duda, R. Choiński, K. Stańczyk


Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.lo12.szczecin.pl i FB, gdzie można obejrzeć zdjęcia i filmy.
 

Autor:  Zespół Szkół Sportowych 
16.11.2017