przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Mistrzowie szczypiorniaka na plaży w Dąbiu


 

W dniach 7 - 9 czerwca 2019r. odbyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie Dąbiu. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Dąbie oraz Hurtostal 2.

W zawodach wystartowały 47 drużyny, rozegrano ponad 100 meczów w dwóch męskich kategoriach: młodzik i junior młodszy oraz dwóch żeńskich kategoriach: młodziczka i juniorka młodsza. Wszystko odbywało się na 3 specjalnie przygotowanych boiskach, o wymiarach 27 na 12m. Na te trzy dni plaża przy Kąpielisku Dąbie zamieniła się w arenę rywalizacji młodych graczy szczypiorniaka w duchu "fair play". Podkreślić należy, że odmiana gry w piłkę ręczną na piasku odznacza się osobnymi regułami. Mecz trwa dwa sety po 10 min., na boisku może przebywać z jednej drużyny 3 zawodników i bramkarz, który zmienia się z tzw. wlotkiem. Zawodnicy grają bez butów a piłka jest gumowa i nieco lżejsza od tej halowej. Nie ma kozłów, po wykonaniu kroków zawodnik dotyka wówczas piasku, w przeciwnym wypadku traci piłkę. Rzuty za 1 pkt, to te z wyskoku i z akcji z podłoża. Możliwe są jednak do zdobycia 2 pkt. przez "wrzutkę" (rzut z powietrza i rzut bramkarza na bramkę przeciwnika), "wlotka" (rzut osoby w innej koszulce zmieniający bramkarza) i "kręcioła"(obrót 360 stopni). Gdy mecz kończy się remisem w setach o zdobyciu punktów decydują "Shot outy". Kiedy set kończy się remisem o zdobyciu punktów decydują rzuty karne.
Nie brakowało wielkich emocji, spektakularnych akcji, głośnych okrzyków, pięknych bloków, lotów i strzałów na bramkę. Cieszymy się, że ta odmiana gry zyskuje coraz większą widownię. Turniej zorganizowano po raz dwunasty.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć na stronie Mistrzostw https://www.facebook.com/MMPSzczecin/

Miejsca medalowe:

Kategoria MŁODZICZKA
I Gimnazjum Nr 11 Szczecin
II BHT Pyrki Poznań I
III KS SMS CKS Szczecin II (SP 23)

Kategoria: MŁODZIK
I UMKS Dąbie
II MUKS Siódemka Mysłowice
III SAS Gdańsk

Kategoria: JUNIORKA MŁODSZA
I Sambor Tczew I
II MKS Ochota Warszawa
III UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

Kategoria JUNIOR MŁODSZY
I MKS Mazur Sierpc
II MKS Kusy Szczecin
III MKS Grudziądz

Lista załączników:

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
13.06.2019