przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Projekt w Pogoni za książką

Czas na kolejny mecz literacko-sportowy w naszym projekcie [W Pogoni za książką]. Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin
świat książek, aby nie tylko chodzili na mecze, lecz także czytali, inspirując się swoimi idolami.

W czerwcu nasze „rozgrywki” zaplanowane są tak:

  • „Pierwszą połową” będzie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem — autorem „Sposobu na Adama”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj” lub „A niech to czykolada” — zapraszamy 12 czerwca (śr.) o godz. 12:00. Spotkanie dla grup zorganizowanych.
  • W przerwie meczu” 25 czerwca (wt.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”. Wstęp wolny.
  • ”Druga połowa” to inspirujące warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, które odbędą się 27 czerwca (czw.) o godz. 18:00. Zapraszamy do stworzenia własnych małych książeczek. Zapisy.

Obie „połowy meczu” odbędą się w filii nr 7 przy placu Matki Teresy z Kalkuty 8.

Paweł Beręsewicz o sobie:
Urodziłem się w 1970 roku w Warszawie. Jestem autorem, powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem. Ukończyłem anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas uczyłem angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana.
Od 2004 roku współpracuję z krakowskim wydawnictwem „Skrzat”. Nakładem tego wydawnictwa ukazała się między innymi seria książek o rodzinie Ciumków oraz powieść Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Od 2007 roku wydaję również w łódzkim wydawnictwie „Literatura”. Owocem tej współpracy są między innymi Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Więcej niż klub oraz Wszystkie lajki Marczuka.
Moje książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich.

O warsztatach:
Zapraszamy serdecznie na warsztaty tworzenia lapbooków — książek, książeczek o wielu składanych, rozkładanych i wyciąganych cząstkach. Tematyka lapbooków będzie powiązana z książką Pawła Beręsewicza "A niech to czykolada!", w której treść wczytamy się nieco na naszym spotkaniu.
Kto ma chęć dołączyć do tej przygody? Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Spotykamy się już 27 czerwca (czw.) w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Startujemy o godz. 18:00, kończymy o godz. 20:00.
Po warsztatach będzie też okazja do krótkiego zwiedzania różnych bibliotecznych zakamarków.

O spotkaniu z piłkarzami:
Wyruszamy na kolejne spotkanie z zawodnikami Pogoni Szczecin, którzy poczytają i potrenują sztuczki piłkarskie.
25 czerwca (wt.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”.
Zatem najpierw posłuchamy fragmentu książki „A niech to czykolada” Pawła Beręsewicza,
a potem poćwiczymy na trawie pod okiem doświadczonych zawodniczek i zawodników.
Będzie oczywiście także czas na wspólne zdjęcia z idolami oraz zbieranie autografów.
Wstęp oczywiście wolny, zatem szukajcie nas już w piątek na Jasnych Błoniach.

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
06.06.2024