przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Oto Pan Kuleczka

Oto Pan Kuleczka, znają go wszyscy – i dzieci, i ich rodzice. A kto nie zna, ten bardzo by chciał poznać. Bowiem Pan Kuleczka to idealny dorosły. Zawsze można liczyć na jego wybaczający uśmiech, jest tolerancyjny, ale też uczy poszanowania reguł. Poza tym jest dyskretny i opiekuńczy. Ma swoich zabawnych podopiecznych. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki.

Dlaczego o tym wspominamy? Owóż dlatego, że wielkimi krokami zbliża się spotkanie z twórcą Pana Kuleczki, autorem wiele przezabawnych i dowcipnych książek z nim w roli głównej.

Już niebawem, 7 kwietnia 2016 (tego dnia będzie czwartek), o godz. 17.00, w siedzibie filii bibliotecznej nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2), odbędzie się spotkanie z Wojciechem Widłakiem, pisarzem i redaktorem, autorem książek dla dzieci. Warto wspomnieć, że nie tylko Pan Kuleczka wyszedł spod jego pióra, napisał również takie wspaniałe książeczki, jak między innymi: „Opowieści do poduszki”, „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach”, „Młotek. Podręczny nieporadnik”, „Samotny Jędruś”, „Marta i zagadkowy pojazd” czy „Maszyna czasu”, albo cykl o Wesołym Ryjku... Autor z wykształcenia jest specjalistą do spraw stosunków międzynarodowych, pracował w rozlicznych miesięcznikach. między innymi przez dziesięć lat współredagował miesięcznik Dziecko. Teraz jest redaktorem w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era i, co najważniejsze, jest dziadkiem. Za swą twórczość otrzymał całe mnóstwo nagród, wyróżnień i nominacji.

Zapraszamy wszystkich znajomych Pana Kuleczki i wielbicieli czytania kolorowych książek, wszystkie zainteresowane dzieciaki i ich rodziców, na spotkanie do ProMedia. Wojciech Widłak czeka wraz z Panem Kuleczką. I Wesołym Ryjkiem.

Wstęp wolny!

Spotkanie jest częścią programu „Literatura jest w nas”. Patronem wydarzenia są: „Kurier Szczeciński”, Radio Plus Szczecin, portal internetowy „SzczecinCzyta.pl”.

Zdjęcie Wojciecha Widłaka: fot. Maciej Wróbel
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
04.04.2016
Wojciech Widłak
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie