przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nocny maraton gier w ZS nr 5

NOCNY MARATON GIER I ŁAMIGŁÓWEK MATEMATYCZNYCH
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5 IM. J. WYBICKIEGO W SZCZECINIE

Z piątku na sobotę (02.12.2016 / 03.12.2016) w minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się niecodzienna i ekscytująca matematyczna noc gier i łamigłówek w ramach drugiej edycji projektu p. Kingi Maciaszczyk Na tropach Sediny", dofinansowanego z Programu mPotęga Fundacji mBanku (I edycja gry miała miejsce w grudniu ubiegłego roku).

Nasi uczniowie od wieczora do rana mogli łamać głowy i spędzić czas w niekonwencjonalny sposób (Uwaga! Da się bez smartfonów  ) Rozpoczęliśmy od konkursu na Rachmistrza Doskonałego, który to tytuł dobył Kacper Kmera z klasy I A. Następnie rozwiązywaliśmy dyktando matematyczne. Mistrzyniami w tej dziedzinie okazały się dziewczęta: Julia Kowalczyk z klasy II A i Karolina Zdanowicz z klasy III A.

30 uczestników nocnego maratonu gier zostało następnie podzielonych na dwie grupy. Jedna mogła rozpocząć emocjonujące rywalizacje matematyczne z łamigłówkami, klockami i planszówkami pod czujnym okiem p. Ani Piotrowskiej (bardzo aktywnej graczki  ), zaś druga uczestniczyła w warsztatach samorządowych prowadzonych przez opiekuna samorządu p. Dagmarę Lewartowską. Po godzinie nastąpiła wymiana między grupami. Atrakcją nocy był również seans filmowy, podczas którego gimnazjalni nocni maratończycy poznali historię matematycznego geniusza, laureata Nagrody Nobla, Johna Nasha, przedstawioną w "Pięknym umyśle" (2001) Rona Howarda.

Matematycznym mózgiem operacji o kryptonimie noc matematyczna była p. Magdalena Rzepecka, organizatorka II edycji matematycznej gry miejskiej "Na tropach Sediny", która rozegra się już w najbliższą sobotę. Maratończycy, mimo nieprzespanej nocy (bo jak tu zasnąć, jeśli wokół tyle emocjonujących zdarzeń), będą mile wspominać czas matematycznych zmagań w przemiłej atmosferze współpracy i zabawy. Szczególne podziękowania składamy trzem Paniom: p. Magdalenie Rzepeckiej, p. Dagmarze Lewartowskiej i p. Ani Piotrowskiej za przygotowanie, organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia i opiekę nad uczniami, a uczestnikom nocnego maratonu gratulujemy odwagi, budowania miłej atmosfery i dobrej zabawy

Dziękujemy za Waszą obecność . Oby takich działań było jak najwięcej!


Autor projektu         Patronat      Projekt dofinansowany przez 
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 5 
12.12.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie