przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„DoMowy. Rodzinne historie o słowach” - warsztaty

Zapraszamy na rodzinne warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami. Jest to jesienna edycja tych warsztatów. Zajęcia odbędą się 17 września 2018 (poniedziałek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2).

W każdym domu i w każdej rodzinie powstaje swoisty język domowy, który tworzą dzieci. Składają się na niego głównie powiedzonka, dziecięce "przekręty" i neologizmy, którymi mali słowotwórcy opisują świat. Podczas warsztatów przyjrzymy się ich znaczeniom i zinterpretujemy je obrazem, tzn. dzieci będą rysować a dorośli opisywać historię powstania danego powiedzenia. Powstałe prace zostaną przesłane do organizatorów programu, a najlepsze z nich utworzą "Słownik DoMowy". Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w odnajdywanie znaczeń pozwoli docenić bogactwo i możliwości języka, a także wzmocni więzi rodzinne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: promocja@mbp.szczecin.pl
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Czas trwania: 90-120 minut
Zapraszamy!

Warsztaty odbędą się w ramach udziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie w ogólnopolskim programie dla bibliotek: „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”
www.domowy.ceo.org.pl
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
11.09.2018