przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Europejska Noc Naukowców Szczecin 2018

Wrzesień to początek szkolnych zmagań i sukcesów naukowych dzieci, młodzieży jak i całej kadry pedagogicznej. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie pragnie zaprosić wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w najbardziej naukowej imprezie w całej Europie.

Europejska Noc Naukowców to inspirująca lekcja, która może być początkiem wielkich odkryć. Jej celem jest popularyzowanie zawodu naukowca wśród dzieci i młodzieży. Badaczem może zostać każdy! Często wystarczy odrobinę szaleństwa, ciekawość świata i wiele lat pracy, które zaczynają się już od szkolnej ławki.

Na odwiedzających wydziały Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego czekać będzie ponad 200 bezpłatnych atrakcji m.in.: pokazy, eksperymenty, wykłady, laboratoria warsztaty i naukowe konkursy z nagrodami.
28 i 29 września umysł ścisły, przyrodnik, humanista i artysta znajdzie coś dla siebie. Podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Szczecinie dziedziniec ZUT (al. Piastów 17) zamieni się w jedno wielkie europejskie centrum nauki. To tam polecimy w tunelu aerodynamicznym, wejdziemy do wirtualnej rzeczywistości dzięki mobilnemu studiu VR i przeniesiemy się do odległych zakątków świata czy zanurkujemy w pobliżu rafy koralowej zakładając „gogle cardboard”.

Szczegółowy program oraz informacje o rejestracji na wybrane zajęcia dostępne są na stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.zut.edu.pl Można tam wybrać swoją kategorię wiekową oraz dziedziny, które nas interesują i wygenerować specjalnie dopasowaną do nas ofertę zajęć w ramach Europejskiej Nocy Naukowców.

Rejestracja na poszczególne zajęcia rozpocznie się 10 września w poniedziałek na www.nocnaukowcow.zut.edu.pl. W tym roku poszliśmy o krok dalej i program dostosowaliśmy do potrzeb uczniów i nauczycieli. 28 września od 10:00 do 15:00 będą odbywały się wykłady, warsztaty i pokazy specjalnie przygotowane dla całych klas, dzięki czemu lekcje biologii, chemii czy fizyki mogą Państwo zorganizować dla swoich uczniów właśnie w ramach programu Europejskiej Nocy Naukowców.

 

Europejska Noc Naukowców Szczecin jest dostępna na 

Fb Twitter Instagram Youtube


  

Autor:  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 
07.09.2018