przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami

“Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo” to już 11. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci, a na naszych uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa i konkurs rankingowy dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, w tym m.in. vouchery pieniężne na nowy sprzęt IT czy stypendia na kursy programowania.

Dzieci w wieku 7-9 lat będą mogły wziąć udział zarówno w warsztatach prowadzonych stacjonarnie, jak i online, ucząc się programowania w języku Scratch oraz w środowisku Minecraft.

Dzieci w wieku 10-12 lat zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch oraz w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, uczestnicy mogą dołączyć do zajęć ze Scratcha oraz tworzenia stron internetowych.

Młodzież w wieku 13-18 lat będzie mogła wziąć udział w warsztatach z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Podczas zajęć będziemy uczyć m.in. tworzenia generatorów haseł czy aplikacji blokujących reklamy.

Warsztaty stacjonarne w Szczecinie odbędą się 17-18 września.

Warsztaty Koduj z Gigantami są całkowicie bezpłatne. Pełna lista lokalizacji znajduje się w formularzu oraz na stronie wydarzenia na naszym kanale Facebook.

Uwaga! Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób. 

Autor:  Giganci Programowania 
06.09.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023