przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

"Ekomobilni" - projekt edukacyjny

„Ekomobilni” to bezpłatne i ogólnodostępne narzędzie edukacyjne w postaci gry terenowej stworzone przez Stowarzyszenie Wiedza Dla Regionu, które pomoże dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym w interaktywny i integracyjny sposób poszerzać wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Mając na uwadze, że nawyki proekologiczne powinny być wdrażane od najmłodszych lat stworzyliśmy aplikację, która jako narzędzie edukacyjne ma na celu w przystępny i kreatywny sposób przekazać dawkę niezbędnej wiedzy, na tak istotny w dzisiejszych czasach temat ekologii i ochrony środowiska. Aplikacja jest połączeniem trzech składowych: wiedzy ekologicznej, gry terenowej oraz nowoczesnej technologii co powoduje, że narzędzie edukacyjne w atrakcyjny sposób staje się innowacyjnym źródłem wiedzy dla młodego pokolenia.

W ramach projektu odbywa się także konkurs dla szkół “Jak stworzyć EkoSzkołę”, którego pracą konkursową jest stworzenie prezentacji multimedialnej przez uczniów placówki, przedstawiającą pomysły oraz rozwiązania jak można sprawić, aby szkoła stała się bardziej EKO!

I Edycja projektu „Ekomobilni” zakończyła się imponującym sukcesem. Do dnia 24 czerwca 2023 r. zostało przeprowadzonych ponad 250 rozgrywek w „Ekomobilnych”, a tym samym poszerzając wiedzę o ekologii i ochronie środowiska u ponad 1500 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę www.ekomobilni.edu.pl   

Lista załączników:

20.09.2023