przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty w „Zielonym EKOPORCIE”

 

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, w związku z otwarciem 8 EKOPORTU u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy, zaprosił placówki oświatowe z terenu Gminy Miasto Szczecin, do udziału w edukacyjnych warsztatach pn. Jak z niczego stworzyć coś pięknego?

W trakcie tych zajęć, które odbywają się w Sali edukacyjnej na terenie EKOPORTU proponujemy dzieciom wykonanie różnego rodzaju prac plastycznych z odpadów, które ze sobą przywiozły. Na zajęciach powstają m.in. papierowe motyle, nietoperze, mikołaje i bałwany z wykorzystaniem z rolki od papieru toaletowego, jak również plastikowe skarbonki i statki kosmiczne z butelek.
 

Oprócz zabawy, wspólnej integracji oraz możliwości twórczego działania, najmłodsi mają okazję zapoznać się jaka jest zależność pomiędzy sprawnym systemem gospodarowania odpadami, a jego wpływem na środowisko i otoczenie, w którym wszyscy na co dzień funkcjonujemy.
Uczestnikom zapewniamy:

 

  • przeprowadzenie warsztatów przez wykwalifikowanych edukatorów,
  • bezpłatny transport;
  • materiały plastyczne - warsztaty z artrecyklingu;

 

Nowy EKOPORT, który na stałe umiejscowił się na mapie naszego miasta powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.  

Autor:  Wydział Informatyki 
29.11.2017