przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wizyta AIESEC Szczecin w Gimnazjum nr 29

 

Dnia 6 kwietnia 2016 roku w godzinach od 14:40 do 15:25 w sali 227 w Gimnazjum r 29 odbyło się spotkanie z przewodniczącą AIESEC Szczecin Anną Jasiakiewicz oraz wiceprzewodniczącą Sandrą Podgajną . W zebraniu zorganizowanym prze nauczycielkę języka angielskiego p. Annę Rzemieniecką wzięło udział dwanaścioro uczniów z klasy 2 „C” oraz dwie uczennice z klasy 2 „D”.

Celem spotkania było zaczerpnięcie informacji na temat działalności organizacji AIESEC, główną wizją jest: „Pokój i pełne wykorzystanie potencjału ludzkiego”. Została ona założona w 1948 roku, aby szerzyć pokój i tolerancję. W stowarzyszeniu bierze udział 70000 członków na całym świecie. Oddział lokalny w Szczecinie jest jednym z najstarszych w Polsce; działa od 1978 roku. Następnie przedstawicielki tej instytucji zapoznały nas z procesem, jaki trzeba przebyć, aby zostać członkiem AIESEC. Studentki poinformowały nas, że w stolicy Zachodniopomorskiego organizowane są takie projekty jak: International Kindergarten, KidSpeak!, World Talks, Discover West Pomerania, Global Host oraz Glob Citizen.

Szczególnie zaciekawiła nas opowieść Ani o wolontariacie w Indiach i Sri Lance. W obu krajach Ania spędziła sześć tygodni. Powiedziała nam, że te wyprawy dały jej niepowtarzalną okazje na osobisty rozwój, nawiązanie nowych znajomości oraz pozwoliły na kształcenie umiejętności z języka angielskiego. Sensacja z kolei był dla nas fakt, ze Luiz, student z Brazylii,którego gościliśmy w szkole, mieszka w Szczecinie i pracuje w lokalnej firmie.

Naszym zdaniem AIESEC daje ludziom młodym szansę na spełnienia marzeń o podróżach a także możliwość rozwoju i poznawania świata. Jest to niezmiernie ciekawa inicjatywa, do której z pewnością będziemy chciały dołączyć, gdy będziemy studiować.


Uczennice klasy 2 „D”
Maja Marchwiana i Karolina Popiel

Autor:  Gimnazjum nr 29 
20.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie