przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse"

Szanowni Państwo,

wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła nowa edycja konkursu „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse“.

Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu rozpoczęliśmy projekt „Niemiecki ma klasę”, którego istotą jest przekształcenie klasy, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego, w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Ten projekt to również doskonała okazja do motywowania uczniów do nauki tego języka - w działaniu, poprzez ruch i zabawę.

W poprzednim roku szkolnym biorącym udział nauczycielom udało się zachęcić ponad 1600 uczniów z całej polski do zaangażowania się na rzecz swojej szkoły oraz partycypacji w życiu szkolnym i uczenia się przy tym niemieckiego. W efekcie powstało 79 nowo zaarażowanych sal lekcyjnych do nauki tego języka. Po zakończeniu prac projektowych ponad 3/4 ankietowanych nauczycieli zauważyło wzrost popularności przedmiotu wśród uczniów i znaczący wzrost ich aktywności na lekcjach. Sami uczniowie chętniej się uczą i deklarują większą przychylność dla tego przedmiotu, co wynika z przeprowadzonej ewaluacji projektu. Efekty zeszłorocznej edycji można obejrzeć pod adresem: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dhk/kon/iep.html

Projekt uzyskał certyfikat Europeal Language Label, europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, a potronat honorowy nad projektem przejął Minister Edukacji Narodowej.

Aktualna edycja konkursu skierowana jest do wszystkich typów szkół w Polsce.

 

Na naszej stronie internetowej www.goethe.de/polska/nmk  znajduje się ponadto aktualny regulamin wraz z informacjami nt. konkursu.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 października 2016.

Autor:  Goethe Institut 
22.09.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie