przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

Organizatorzy Ogólnopolskich Turniejów Maszyn Wodnych i Wiatrowych oraz Zespół Szkół Nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie, zapraszają uczniów i nauczycieli szczecińskich Szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VIII edycji Turnieju Maszyn Wodnych. 

Finał Turnieju odbędzie się 6 kwietnia w Piasecznie. Prawo do wzięcia udziału w finale można będzie zdobyć podczas eliminacji regionalnych, które odbędą się 23 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie. 
 
Cele Turnieju: 
  • poszerzenia wiedzy z zakresu energetyki, w szczególności tematyki OZE;
  • zainteresowania zagadnieniami technicznymi (fizyka, technika, mechanika);
  • współzawodnictwa i doskonalenia umiejętności majsterkowania; - rozwoju umiejętności pracy w zespole i dążenia do osiągania wspólnego celu;
  • dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i innowacyjnymi rozwiązaniami z rówieśnikami. 
 
Do udziału w Turnieju zapraszamy wszystkich uczniów. W zmaganiach mogą uczestniczyć pojedynczo lub w dwu- trzyosobowych drużynach. Jeśli uczestnik jest niepełnoletni wymagany jest opiekun, którym może być nauczyciel lub rodzic. Zadaniem uczestników jest zbudowanie modelu turbiny wodnej przetwarzającej energie potencjalną wody na energię mechaniczną. 
 
Szczegółowe informacje o Turnieju dostępne są na stronie www.turniejmaszyn.pl oraz stronie organizatora eliminacji regionalnych www.zs4.szczecin.pl. 
 
Partnerem eliminacji regionalnych w Szczecinie jest Marszałek Województwa, zarządzający Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Turnieju. 

 Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 4  Im. Armii Krajowej  w Szczecinie 

Lista załączników:

Autor:  Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie 
18.02.2019