przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Baltic Stories - wolontariat na Litwie

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i Biuro Turystyki Urzędu Marszałkowskiego WZ zapraszają na spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wolontariatem na Litwie w maju. Wiosenne spotkanie młodzieży z Pomorza Zachodniego i gminy Silute (Litwa) odbędzie się w ramach projektu „BALTIC STORIES. Zrównoważony rozwój turystyki poprzez profesjonalizację wydarzeń o charakterze kulturowym w regionie Południowego Bałtyku”. 

 

Spotkanie informacyjne

28 lutego 2019, godziny 11-15 / Szczecin

obowiązuje rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/1n1Uzr9pU-BzOxA1S9ikIrUusDagmPH62Hney4Hh6wno/edit

Informację na temat miejsca spotkania, potwierdzenie rejestracji i zgody dla uczestników wyślemy do 25 lutego  na adresy mailowe zarejestrowanych osób.


O projekcie Baltic Stories:

Imprezy oraz wydarzenia o charakterze kulturowym organizowane co roku w regionie Południowego Bałtyku mają ogromny, niewykorzystany dotąd w pełni potencjał przyciągania turystów. Każde wydarzenie to osobna opowieść będąca impulsem decydującym o wyborze tego regionu na cel podróży.

Projekt „BALTIC STORIES. Zrównoważony rozwój turystyki poprzez profesjonalizację wydarzeń o charakterze kulturowym w regionie Południowego Bałtyku" wspiera profesjonalizację wydarzeń związanych z kulturowym i przyrodniczym dziedzictwem Południowego Bałtyku z korzyścią dla zrównoważonego rozwoju turystyki w regionie.

W ramach projektu prowadzone są działania promocyjne w mediach społecznościowych, na stronie internetowej projektu i z wykorzystaniem multimediów. Dodatkowo organizatorzy wydarzeń otrzymają profesjonalne wsparcie w zakresie marketingu oraz organizacji wydarzeń. Projekt przewiduje również działania pilotażowe i szkolenia.

 

O wolontariacie w ramach projektu:

Termin: 22-26 maja 2019, Litwa (gmina Silute)

Aktywność wolonariuszy będzie skoncentrowana wokół dwóch miejsc – Šilut? Culture and Entertainment Center i Šilut? H. Scheu Museum.

Zadania wolontariuszy:

  • prace biurowe,
  • wspracie administracyjne,
  • pomoc podczas nocnego wydarzenia w piątek: wspracie techników, opieka nad gośćmi festiwalu, koordynacja poszczególnych zadań podczas wydarzeń,
  • pomoc podczas festiwalu w sobotę: relacje na żywo I koordynacja małych wydarzeń.

Wsparcie wolontariuszy:

  • zapewnienie transportu na Litwę,
  • zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia,
  • aktywności w czasie wolnym.

O wolontariacie podczas poprzedniej edycji w 2018 roku:

W sierpniu zeszłego roku młodzież Pomorza Zachodniego i gminy Silte spotkali się w Wolinie podczas warsztatów archeologii eksperymentalnej i Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie. Relacja uczestniczki znajduje się tutaj: http://www.mlodziez.wzp.pl/baltic-stories-relacje-uczestniczki/

 

O Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego:

Sekretariat ds. Młodzieży od ponad 10 lat promuje i wpiera  aktywność młodzieży za pomocą usług informacyjnych, konsultacyjnych i organizacji wydarzeń własnych. Działamy w obszarze edukacji pozaformalnej na terenie województwa zachodniopomorskiego, a nasza oferta jest skierowana do osób do 35 roku życia.

Strona internetowa: http://www.mlodziez.wzp.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/
Film promocyjny: https://www.facebook.com/sekretariatdsmlodziezy/videos/504291306717643/

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
18.02.2019