przejdź do głównej treści strony

Konkurs Pieśni Żołnierskiej i patriotycznej „Rogatywka 2019” - wyniki

X JUBILEUSZOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI
ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ
„ROGATYWKA 2019”
w Szkole Podstawowej nr 68
im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i patriotycznej „Rogatywka 2019” znajduje się w wykazie zawodów artystycznych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Dnia 21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się już X Jubileuszowa Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka 2019” .

Celem konkursu jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny, uwrażliwienie na rolę pieśni patriotycznych w życiu Polaków dawniej i dziś oraz rozbudzanie talentów i aktywności muzycznych u młodzieży. Organizatorami konkursu są panie: Irena Warzoszczak, Magdalena Borejszo, Karolina Kowalczyk i Monika Połuboczko.

W Radzie Artystycznej Przeglądu zasiedli: Pan st. chor. sztab. rez. Mariusz Sekulski - Przewodniczący Jury, Pani Bronisława Witwicka, Pan mł. chor. Rafał Grzesiuk – muzyk Orkiestry Wojskowej w Szczecinie.

Patronat nad konkursem Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka 2019”objął Dowódca 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie Pan ppłk mgr Tomasz Romanowski oraz Orkiestra Wojskowa w Szczecinie pod batutą Pana Kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko, Tamburmajora st. chor. sztab. Szymona Kiersk oraz plut. Pawła Michałko. Współorganizatorem konkursu było: Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie.

Tegoroczna edycja „Rogatywki” była wyjątkowa, gdyż obchodziliśmy 10 – lecie jej powstania i z tej okazji otrzymaliśmy List z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do organizatorów i uczestników Konkursu Rogatywka. Prezydent przekazuje w nim wyrazy uznania i z dumą podkreśla, że uczniowie szczecińskich szkół wzrastają w atmosferze szacunku wobec historii i inspirują innych do patriotycznej aktywności. Festiwal to znakomity czas by poprzez piosenkę żołnierską i patriotyczną upamiętnić bohaterów, którzy zginęli za wolność ojczyzny.

W konkursie brało udział 52 uczestników z 21 szkół podstawowych ze Szczecina i okolic. Repertuar był bardzo urozmaicony, soliści wykonywali m.in. takie utwory jak: „Białe róże”, „Czerwone maki”, „Piechota”, Niepodległa Niepokorna”, „Biały krzyż”, „Cisza - Modlitwa katyńska”, „Pałacyk Michla” i wiele innych pięknych, patriotycznych i wzruszających pieśni. W tym roku poziom ich wykonania przez uczestników był bardzo wysoki.

Finał konkursu jak zawsze od 10 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie a puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez panią kpt. Katarzynę Hofman reprezentującą 12 Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie, pana ppłk. Andrzeja Wojciechowskiego, pana Ryszarda Wietrzychowskiego - Prezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich oraz dyrektora naszej szkoły p. Rafała Janika.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki rzeczowe oraz czapeczki rogatywki polowe, które są symbolem tego festiwalu.

Po ogłoszeniu wyników na wszystkich uczestników wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi czekał słodki poczęstunek, ciasta upieczone przez rodziców naszej szkoły i tort jubileuszowy 10-lecia Rogatywki.

Tegoroczne nagrody ufundowane zostały przez: Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie, Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Naukę Jazdy Prymus w Szczecinie, Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach oraz Grupę Azoty „Police”.

Wyniki tegorocznego konkursu:

Kategoria klas I-III

1 miejsce: Kornelia Filon - SP Katolicka Szczecin
2 miejsce: Agata Kwiecień - SP Moryń
3 miejsce: Hanna Wolik - SP nr 47 Szczecin
Wyróżnienie: Maksymilian Szacht - SP Mieszkowice
Wyróżnienie: Giannis Podgórny - SP Moryń

Kategoria klas IV-VIII

1 miejsce: Kinga Jarosińska - SP Trzcińsko - Zdrój
2 miejsce: Kacper Kujawski - Publiczna SP Katolicka Szczecin
3 miejsce: Aleksandra Juchniewicz - SP nr 68 Szczecin
Wyróżnienie: Bianka Kołodziej - SP nr 68 Szczecin
Wyróżnienie: Urszula Orłowska - SP nr 74 Szczecin

NAGRODA SPECJALNA
im. GRZEGORZA CHRZANOWSKIEGO :
Kacper Koster SP Trzcińsko - Zdrój

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów.

Pozakonkursowy występ Aleksandry Juchniewicz z Orkiestrą Wojskową podczas „Rogatywki 2019” można obejrzeć:

 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 68 
26.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją