przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Xu 2016 - Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

25 listopada 2016 r. zakończyła się Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie. Konferencja trwała 3 dni, podczas których, uczestnicy z całej Polski zastanawiali się nad problemem aktywizacji młodzieży w samorządności szkolnej.

Odzew był niesamowity. W Xu wzięły udział finalnie 93 osoby, a najdalsza delegacja przejechała aż 600 km, aby móc uczestniczyć w konferencji. Poziom aktywności, kreatywności i otwartości na nowe rozwiązania był niesamowity. Atmosfera pracy była wzorcowa, a Team Leaderzy (przewodnicy poszczególnych sekcji, w których pracowali uczestnicy), prześcigali się w komplementowaniu swoich grup. Każda sekcja stworzyła projekt, w krórym starała się zawrzeć jak najbardziej realistyczne rozwiązania problemu aktywności wśród młodzieży. Oprócz samego pomysłu, każda grupa musiała później przedstawić i obronić prezentowany projekt przed resztą uczesników. Dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjne nagrody.

Konferencja, za sprawą licznych patronów naukowych, to nie tylko prace w sekcjac, ale także liczne wykłądy i warsztaty, prowadzone przez najciekawszych wykładowców w najciekawszych miejscach. Xu 2016 uświetnili pracownicy Wydziału Filologicznego i Humanistycznego US, V LO im. Adama Asnyka oraz biura Marszałka województwa zachodniopomorksiego Olgierda Geblewicza.
Uczestnicy mieli możliwość pracować w najciekawszych miejscach w mieście, takich jak Biblioteka Międzywydziałowa US czy sala obrad Sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Z wielkim uśmiechem na ustach, pożegnaliśmy wszystkie delegacje, które wzięły udział w Xu 2016. Do zobaczenia za rok!
 

http://www.xu2k16.wordpress.com
http://www.facebook.com/vlo.xu


 

Autor:  Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich 
30.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie