przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie gimnastyczki startują w Mistrzostwach Europy! 

Z przyjemnością chcielibyśmy podzielić się następującymi informacjami:

Dwie szczecińskie gimnastyczny artystyczne – Małgorzata Romaniuk i Małgorzata Roszatycka uzyskały nominację do startu w niezwykle prestiżowych i najważniejszych europejskich zawodach – 33 Mistrzostwach Europy w Gimnastyce Artystycznej. Zawody odbędą się już w ten weekend, 19-20 maja w Budapeszcie.

W kategorii seniorek w startach indywidualnych tylko dwie zawodniczki będą reprezentować Polskę, z czego jedną z nich jest właśnie szczecinianka - Małgorzata Romaniuk. Walczyć będzie w 4 układach: z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Z kolei Małgorzata Roszatycka, która powołana jest do Reprezentacji Polski w układach zbiorowych juniorek, wystartuje w układzie zbiorowym z maczugami.

Obie zawodniczki są podopiecznymi Pani Trener Agnieszki Górskiej i trenują na co dzień w UKS Błękitna Szczecin. Małgorzata Roszatycka jest również uczennicą Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie. Warto podkreślić, że szkoła ta, która przygotowuje sportowców na światowym poziomie, od września uzyska status Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Start naszych zawodniczek na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie wsparła finansowo Gmina Miasto Szczecin w ramach Programu „Akademicki Szczecin”.
 

Autor:  UKS Błękitna 
17.05.2017
Małgorzata Romaniuk i trener Agnieszka Górska
Małgorzata Roszatycka i trener Agnieszka Górska
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie