Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Co się mówi – czyli spotkanie z Katarzyną Kłosińską

18 listopada 2016 roku (piątek) o godz. 18.00, w siedzibie ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Katarzyną Kłosińską, autorką takich między innymi książek, jak „Co w mowie piszczy?” czy „Skąd się biorą słowa”.
Nasz gość jest pracownikiem naukowym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem habilitowanym językoznawstwa. Jest również sekretarzem naukowym Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. W pracy naukowej zajmuje się m. in. kulturą języka polskiego oraz językiem polityki i językoznawstwem kulturowym. Wszyscy znają ją z krótkich i błyskotliwych rozmów prowadzonych od dawna w popularnej radiowej Trójce. W ProMedia porozmawiamy nie tylko o języku, ale i o komunikacji międzyludzkiej, o znaczeniu słów, o ewolucji w mowie i etymologicznych tajemnicach.
Na miejscu będzie można kupić wybrane publikacje autorki.
Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka. Wstęp wolny!

Wydarzenie jest częścią programu „Literatura jest w nas”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
17.11.2016