przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje z WOT

Wakacje to odpoczynek od szkoły, uczelni, a może także od pracy zawodowej. To także doskonała okazja na przygodę, którą może być wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Już po raz 5 można zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzem Wojska Polskiego w projekcie „Wakacje z WOT”. Szkolenie to jest doskonałą okazją by sprawdzić się jako żołnierz, a także by zadbać o swoją formę i kondycję w te wakacje. Finałem tych zmagań jest tzw. "pętla taktyczna", czyli sprawdzian zdobytych umiejętności, a następnie uroczysta przysięga wojskowa.

Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT” cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem. W okresie od czerwca do września we wszystkich jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim pełnoletnim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce lub pracy. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

W 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Szkolenia odbędą się w ramach akcji "Wakacie z WOT" w następujących terminach
szkolenia podstawowe:

22 czerwca 2024 – 7 lipca 2024

17 sierpnia 2024 – 1 września 2024

szkolenie wyrównawcze:

30 czerwca 2024 – 7 lipca 2024

25 sierpnia 2024 – 1 września 2024

Zainteresowani służbą w 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji albo kontaktować się bezpośrednio z rekruterami Brygady. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

08.05.2024