przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Centrum Edukacji Ogrodniczej na uroczystości wręczenia dyplomów PRM

05 listopada 2014 roku, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/2014 uczniom ze wszystkich województw. Uczniowie, którzy otrzymali to zaszczytne wyróżnienie, w ubiegłym roku szkolnym otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen (co najmniej 4,75) lub wykazywali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła się o godzinie 11.00. Po przemowie Pani Premier, Ewy Kopacz, nastąpiło wręczenie dyplomów. Pani Premier osobiście przekazała wszystkim młodym ludziom dyplomy. Z każdym z nich zamieniła słowo. Każdy z zaproszonych wyczekiwał na ten moment. Emocje Stypendystów, flesze aparatów ich opiekunów i oczekiwanie na wyczytanie imienia i nazwiska oraz nazwy reprezentowanej szkoły towarzyszyły tej chwili. Po rozdaniu dyplomów oraz licznych podziękowaniach i słów uznania dla przybyłych osób, wykonano wspólne zdjęcia, a następnie – zdjęcia z Panią Premier z podziałem na uczniów z województw.

To nie była ostatnia niespodzianka. Zaraz po zakończeniu uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na obiad w Kancelarii. Po nim zaś, zaplanowane było zwiedzanie sal, znajdujących się w tym budynku, ze szczególnym uwzględnieniem sali, w której była wystawa poświęcona byłemu Premierowi – Tadeuszowi Mazowieckiemu.

Pełni wrażeń zakończyliśmy wizytę w Kancelarii i udaliśmy się na zwiedzanie Warszawy przed wyjazdem do Szczecina. Z naszej szkoły uczennica klasy II TK – Małgorzata Ciesielska wraz z wychowawczynią – Iwoną Galacką Rajchel uczestniczyły w tej gali.

Wszystkim Stypendystom ze szczecińskich szkół zawodowych serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Link do strony Prezesa Rady Ministrów:
https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-ewa-kopacz-uhonorowala-najzdolniejszych-uczniow.html


Zapraszamy do galerii zdjęć

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
10.11.2014
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023