przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dni otwarte Technikum Technologii Cyfrowych

Ponad 400 uczniów złożyło w zeszłym roku podanie o przyjęcie do Technikum Technologii Cyfrowych. Ich liczba kilkakrotnie przewyższyła liczbę dostępnych miejsc. Przed tegoroczną rekrutacją szkoła organizuje dwa dni otwarte – 27 marca i 8 maja. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z programem kształcenia przygotowanym
we współpracy z firmami IT, zwiedzić nowoczesne pracownie komputerowe i wziąć udział w warsztatach z zakresu m.in. programowania, elektroniki i robotyki.


Technikum Technologii Cyfrowych kształci techników informatyków, poszerzając kompetencje z zakresu internetu rzeczy oraz aplikacji mobilnych i internetowych. Szkoła ściśle współpracuje z sąsiadującym Technoparkiem Pomerania, Klastrem IT oraz firmami technologicznymi. Dzięki temu uczniowie uczestniczą w ponadprogramowych zajęciach prowadzonych przez przedsiębiorców zarówno w szkole, jak i w ich firmach. Ich tematyka dotyczy m.in. sektorów branży informatycznej w regionie, programowania w najnowszych technologiach, metod zarządzania projektami IT czy zagadnień prawnych istotnych dla branży IT.

- Prowadzimy również dodatkowe zajęcia projakościowe w ramach Miejskiego Programu Kształcenia dla Szczecińskiego Rynku Pracy. Obejmują one naukę programowania w językach: C, javascript i Java – mówi Ewa Dobrzycka, dyrektor Technikum Technologii Cyfrowych.

Uczniowie klas drugich odbywają także praktyki w firmach współpracujących ze szkołą, wśród których znajdują się m.in. MVB, Consileon, Teonite, infinIT Codelab, Elektrobud, Sagra Technology, GlobalLogic, SoftVig, Polbit, AVID POLAND, Progress IT i LogicNET

- W kolejnych latach planujemy też praktyki zagraniczne w ramach europejskiego programu Erasmus+. W dwóch miesięcznych wyjazdach do Grenady w południowej Hiszpanii weźmie udział 40 uczniów. Będzie to dla nich okazja nie tylko do podnoszenia kompetencji zawodowych i językowych, ale również zapoznania się z hiszpańskim rynkiem pracy w branży IT – dodaje Ewa Dobrzycka.

Obecnie w Technikum Technologii Cyfrowych kształci się 179 uczniów. W tegorocznym naborze szkoła przyjmie kolejnych 112 uczniów (56 po szkole podstawowej i 56 po gimnazjum), którzy we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszych klasach. Przed rekrutacją młodzież oraz rodzice będą mogli odwiedzić technikum i zapoznać się z jego ofertą.

Dni otwarte odbędą się 27 marca i 8 maja br. w godz. 15.00-19.00. Odwiedzający będą mogli obejrzeć bazę szkoleniową technikum i zwiedzić nowoczesne pracownie przedmiotów zawodowych. Przygotowano dla nich również zajęcia warsztatowe m.in. z elektroniki, projektowania 3D, programowania Arduino czy zasilania komputera PC, a także pokazy doświadczeń fizycznych, prezentacje szkolnych kół zainteresowań oraz wiele innych atrakcji. Więcej informacji: www.technikumcyfrowe.pl.
 

Autor:  Technikum Technologii Cyfrowych  
26.03.2019