przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 6


 

To był kolejny bardzo dobry dzień w naszej szkole. DZIEŃ OTWARTY! Szum, zgiełk, mnóstwo ludzi i uśmiechnięte twarze naszych obecnych i (miejmy nadzieję) przyszłych uczniów. Bo chociaż jaka jest szkoła każdy widzi to poczuć prawdziwą atmosferę tego miejsca można właśnie wtedy kiedy nie przychodzimy do niej w biegu, tylko usiąść, porozmawiać, skosztować pysznej kawy, wielkanocnych ciasteczek i domowych pasztecików z barszczem NIE z torebki. Podczas takich spotkań niezmiennie obserwujemy jak uczniowie oprowadzający po szkole, opowiadając o jej atutach: dodatkowych kursach zawodowych, ekskluzywnych miejscach praktyk, ogólnopolskich osiągnięciach w dziedzinie cukiernictwa i gastronomii nagle uświadamiają sobie ile ta szkoła dla nich znaczy i jak bardzo są do niej przywiązani. Z dumą i pasją zawodową prezentują pracownie gastronomiczne, hotelarskie, turystyczne, barmańskie, kelnerskie, szkolną cukiernię, szkolną stołówkę – nie sposób wymienić wszystkich miejsc. Miło też widzieć błysk w oczach przyszłych uczniów, którzy widzą już siebie opracowujących nowe receptury, czy jako przewodnika zdradzającego zakamarki Szczecina.

Czy coś w tym roku było nowego, co przykuło uwagę – na pewno był to Rodzic – młodszego ósmoklasisty i ostatniego już gimnazjalisty. Ten który chce upewnić się czy wybór szkoły jest słuszny, czy atmosfera w szkole jest przyjazna. Ten który wspiera swoje dziecko i pomaga dokonać szczęśliwego i perspektywicznego wyboru – bo przecież, chociaż gastronomia jest bardzo wymagająca i nie ma w niej łatwych zawodów, to z drugiej strony zawsze daje gwarancje zatrudnienia i perspektywy pięcia się coraz wyżej i dalej – aż po gwiazdki Michelin’a :) 

Kolejny tak niesamowity dzień już w krótce – 11 maja w godzinach od 10.00 do 13.00.

Jeśli jeszcze u nas nie byłeś, jeśli byłeś ale jeszcze się wahasz – przyjdź, zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że do zobaczenia we wrześniu.

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
08.04.2019