przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z półkolonii w SP nr 37 w Szczecinie

Na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 37 atrakcji nie brakowało! Uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu zajęć o charakterze rekreacyjno – sportowo – artystycznym jakie zapewniał program. Półkolonie zorganizowane były w dniach od 14 do 25 lipca 2014r. i uczestniczyło w nich aż 105 dzieci.

Uczestnicy aktywnie spędzili czas w Szczecińskim Centrum Wspinaczkowym GEKO, gdzie wspinali się na ściankach i chodzili po linie. Podczas zabaw w Parku Linowym „Tarzania” rozwijali sprawność fizyczną i przełamywali barierę leku wysokości. W kręgielni dzieci poznały zasady gry w bowling i uczyły się sportowej rywalizacji.

Półkoloniści z zainteresowaniem zwiedzali Szczecińską Podziemną Trasę Turystyczną, oglądając schrony, bunkry powstałe w Szczecinie podczas II wojny światowej. Dowiedzieli się m.in. jak wyglądało życie mieszkańców w czasie nalotów oraz jak zniszczony został Szczecin podczas wojny.

Podczas „Historycznej Gry Miejskiej”, która odbyła się na Cmentarzu Centralnym, przewodnik przybliżył sylwetki osób zasłużonych dla historii naszego miasta. Niektórzy poznali po raz pierwszy miejsce spoczynku patrona naszej szkoły.

Odbył się rejs statkiem m/s „Dziewanna”, na którym uczestnicy oglądali nabrzeżny Szczecin i port od strony Odry oraz obserwowali pracę kapitana statku.

Niezapomniane pozostaną odwiedziny w Manufakturze Cukier Lukier, gdzie dzieci zobaczyły jak powstają cukierki produkowane ręcznie z dodatkiem naturalnych barwników oraz samodzielnie wykonały lizaki o wybranym przez siebie smaku.

Zorganizowano także zajęcia muzyczno – humorystyczno – praktyczne prowadzone przez animatora, podczas których dzieci poznały różne instrumenty i próbowały na nich grać. Wspólnie z agencją artystyczną „Czar Bajek” przeprowadzono dyskotekę na świeżym powietrzu, wzbogaconą o liczne zabawy i konkursy. Atrakcją był dmuchany zamek, w którym dzieci mogły się wyszaleć.

Nie zabrakło także wizyty w kinie Helios. Dzieci obejrzały filmy „Gang wiewióra” oraz „Samoloty 2”.

Bogaty program półkolonii nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek, który na długo będzie przypominał miło spędzone chwile.

Urszula Dąbrowska
Kierownik półkolonii w SP 37

Autor:  Wydział Informatyki 
25.07.2014