przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Kultura zaprasza młodzież na spacery miejskie!

Małgorzata Duda, Justyna Machnik, Tomasz Wieczorek i Przemek Głowa. To oni już wkrótce poprowadzą chętnych na spacery śladem polskiej historii Szczecina. Spacery są bezpłatne i powstają z myślą o młodzieży. Obowiązują zapisy!

„Kultura zaprasza” to realizowany od 2015 roku przez Gminę Miasto Szczecin program, którego celem jest zwiększenie dostępu do kultury, szczególnie młodym ludziom narażonym na różne bariery w tym dostępie.

Dotychczas uczestnicy odwiedzali szczecińskie instytucje kultury – w tym roku ruszą w miasto i zanurzą się w kulturę lokalną! W czerwcu planowane są 4 spacery miejskie. Wszystkie mają wspólny mianownik i temat – „Moje korzenie”, a każdy odnosić się będzie do innego momentu w historii Szczecina. Do ich prowadzenia zaproszono 4 niezwykłych szczecińskich przewodników, z których każdy proponuje swoją opowieść o polskim Szczecinie: mieście w gruzach, latach PRL, walce o wolność, czy szalonych latach 90. Do wspólnego przejścia zapraszają: Małgorzata Duda, Justyna Machnik, Tomasz Wieczorek i Przemek Głowa. Pierwszy spacer odbył się 11 czerwca. 

Dodatkowo, w lipcu grupy zorganizowane będą mogły wziąć udział w warsztatach dokumentalnych, dziennikarskich i filmowych w Klubie Delta w Dąbiu. Specjalnie z myślą o programie „Kultura zaprasza” szykują je: Weronika Fibich, Marek Osajda, Dominik Czech i Rafał Molenda. W ich trakcie młodzi uczestnicy dowiedzą się, jak tropić nie tylko rodzinne sekrety i opowiadać je tak, by inni chcieli słuchać.

Spacery przeznaczone są dla młodzieży i bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy pod adresem: bit.ly/KulturaZaprasza. Szczegóły: klubdelta.pl. Program „Kultura zaprasza” jest realizowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin, operatorem programu jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie – filia Klub Delta. Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęło wszczecinie.pl.
 

Lista załączników:

Autor:  Miejski Ośrodek Kultury 
14.06.2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021