przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Weekend dla najmłodszych w Technoparku Pomerania!

Ruszyła rejestracja na Akademię Duckie Deck, czyli weekend pełen atrakcji dla dzieci i rodziców. W programie przewidziano warsztaty m.in. z animacji poklatkowej, druku 3D czy konstruowania samochodów wyścigowych, a także rozmaite gry i zabawy edukacyjne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w Technoparku Pomerania.

Akademia Duckie Deck łączy nowoczesne technologie z twórczą zabawą i eksperymentowaniem, które rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata i inspirują do poszukiwania swoich zainteresowań. Przez dwa dni w Technoparku odbędzie się aż 6 kreatywnych warsztatów dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które obejmować będą m.in. podstawowe zagadnienia związane z powstawaniem dźwięków, tworzenie własnych bajek animacją poklatkową, rodzinne zajęcia fotograficzne z Fujifilm, druk 3D czy tworzenie własnych samochodów wyścigowych.

- Statystycznie rodzina spędza na Akademii Duckie Deck aż 3-4 godziny, co pokazuje, że przygotowany przez nas program jest bogaty w aktywności, które angażują zarówno dzieci, jak i rodziców. Ogromne zainteresowanie naszym projektem powoduje, że ciągle szukamy pomysłów, produktów, nowinek technologicznych i innych aktywności, gwarantujących ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu przez dzieci i ich rodziców – mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.

Oprócz warsztatów, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja, dostępna będzie również otwarta strefa wypełniona interaktywnymi stanowiskami i obiektami do twórczej zabawy i nauki oraz strefa malucha, w której dla najmłodszych dzieci przygotowano m.in. klocki, kolejki czy puzzle.

- Takie zajęcia pokazują dzieciom i rodzicom, że technologie to dużo więcej niż gry i komunikatory, że mogą służyć edukacji i być twórczo wykorzystywane. To znakomita okazja do nauki poprzez zabawę, do pobudzania ciekawości i rozwijania kreatywności dzieci – wskazuje Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania, który jest partnerem wydarzenia.

Wszystkie atrakcje w ramach Akademii Duckie Deck odbywać się będą 9 i 10 grudnia (sobota i niedziela) w godz. 11:00 - 17:00 w budynku F2 i F3 Technoparku Pomerania.

Rejestracji na warsztaty można dokonywać pod linkiem:
https://akademia.duckiedeck.com/miasto/szczecin
 

Autor:  Technopark Pomerania 
04.12.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie