przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs na najciekawszy list do św. Mikołaja

Jak co roku zapraszamy dzieci oraz dorosłych do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy list do św. Mikołaja. Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. Rankiem tego dnia dzieci dostają upragnione prezenty.

Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami. Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych. W tym roku, już kolejny raz, chcielibyśmy zaproponować dzieciom z Pomorza Zachodniego w wieku 5–10 lat udział w konkursie na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Liczy się forma oraz zawartość listu (na przykład rysunki, teksty). Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kolaż wykonany z listów do świętego Mikołaja

Prace w formacie co najmniej A4 prosimy nadsyłać do 7 grudnia 2020 roku pod adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3,
70-561 Szczecin

z dopiskiem „List do św. Mikołaja”. Liczy się data stempla pocztowego.

Wielki finał konkursu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, będzie w tym roku wyglądał inaczej. Laureatów konkursu poznamy 17 grudnia 2020 roku (czwartek), o godzinie 12.00. Informacja ta pojawi się na stronie www.muzeum.szczecin.pl. Na stronie internetowej i Facebooku MNS znajdziecie Państwo galerię z najpiękniejszymi pracami. Nagrody i dyplomy będą czekały na zwycięzców w Dziale Edukacji MNS lub zostaną rozesłane pocztą.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką konkursu - Dorotą Baumgarten-Szczyrską, tel. (+48) 91 4315 270, e-mail d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Więcej informacji oraz regulamin i dokumenty zgłoszeniowe: List do św. Mikołaja

Autor:  Muzeum Narodowe w Szczecinie  
13.11.2020