przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.

Poprzez warsztaty prowadzone w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce chcemy przyczynić się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci, co zapewni im właściwy rozwój oraz zmniejszy ryzyko otyłości. Więcej o naszym programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info

Dlaczego warto przystąpić do programu?

  • Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.
  • Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
  • Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
  • Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.


Wierzymy, że udział w Programie wzmocni wizerunek placówki, jako dbającej o prawidłowe żywienie. Umożliwiamy zamieszczenie na swojej stronie logotypu Programu oraz informacji: „Ta placówka bierze udział w programie Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.


Udział przedszkola lub żłobka w programie jest całkowicie bezpłatny.

Autor:  Wydział Spraw Społecznych 
23.11.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie