przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Noc w bibliotece

O tym, że czytać warto uczniowie Szkoły Podstawowej nr 56 wiedzą bardzo dobrze. Realizujemy całoroczny apel: „Czytam. Lubię to!”

Uczniowie odwiedzają bibliotekę szkolną bardzo często, bo tętni w niej życie i wciąż widać tu zaproszenia do udziału w kolejnej akcji.

Mamy już za sobą „Dzień z książką” i bicie rekordu na największą ilość osób równocześnie czytających (27.01.2016.). Rozeszliśmy się też na ferie zimowe i świąteczne z nie jedną lekturą pod pachą w ramach akcji „Zabierz mnie na ferie”.

Nadeszła też pora na oczekiwaną akcję „Noc w bibliotece”, do której szykowaliśmy się już od dłuższego czasu. Wylosowana klasa (2c) wraz z wychowawcą (p. Danutą Cichosz) nie tylko nocowała w szkole, ale wzięła też udział w specjalnie przygotowanym programie, którego główną bohaterką była książka.

W piątek 18.03.2016. o godzinie 17.00 zebraliśmy się na parterze naszej szkoły i oficjalnie powitaliśmy wszystkich uczestników. Tylko przez chwilę uczniom towarzyszyli rodzice. Potem powędrowaliśmy na pierwsze piętro, do biblioteki, gdzie czekały atrakcje tego wyjątkowego wieczoru. W ekwipunku każdego z nas, oprócz śpiwora i piżamy, była oczywiście ukochana książka.
Piętro oraz wnętrze biblioteki zamieniło się w przytulny dom pełen książek, rozświetlonych lampek, zakładek, bibelotów. Mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w zaczarowanej krainie. Widać było kufry i skrzynie, muszle i sieci z morskich głębin, liny i kotwice z rybackich kutrów, latarnie morskie i busole. Nasz patron, kapitan żeglugi wielkiej - Konstanty Macierewicz – radował się na nasz widok i przyglądał uroczystości. Okna zdobiły czerwone serduszka, trzymające w rączkach otwarte książeczki.

W programie imprezy edukacyjnej „Noc w bibliotece SP 56” znajdowało się słuchanie baśni czytanych głośno z podziałem na role oraz czytanie ulubionych książek przyniesionych z domu przez uczniów. Odbyły się też warsztaty plastyczne pod hasłem „Złota książka”, podczas których dzieci wykonywały własnoręcznie piękną księgę z sentencją, odnoszącą się do czytania i przyjaźni z książkami. Wielką atrakcją było również wieczorne śpiewanie przy akompaniamencie gitary oraz oglądanie ekranizacji baśni pt. „Czarownica”.
Czekały też pyszne posiłki w stołówce: kolacja z tostami oraz śniadanie z grzankami. Spanie w śpiworach, kolorowe piżamki w przeróżne wzorki, gimnastyka poranna z książką w roli głównej – to tylko niektóre atrakcje, które towarzyszyły naszej szkolnej nocy w bibliotece.
Rano, po śniadaniu i porządkach, nadeszła pora, aby wracać do domu. O wrażeniach mówiliśmy od razu, na gorąco, z entuzjazmem i niehamowaną radością. To było wspaniałe i niezapomniane zdarzenie.
Czekamy na kolejną noc w SP 56. Temat przewodni otwarty. Wiemy, że pomysły będą się sypać jak z rękawa!

Uczestnicy imprezy – uczniowie i nauczyciele SP 56

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
04.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie