przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie Forum Oświatowe - podsumowanie

Dnia 27 września 2016 roku w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się 3. edycja Szczecińskiego Forum Oświatowego. W tegorocznej edycji Forum poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób w relacjach edukacyjnych zapewnić podmiotowość dzieciom i młodzieży. Indywidualizacja nauczania, uszanowanie prawa ucznia do bycia sobą w zgodzie z jego własną osobowością, zdolnościami i doświadczeniami, stwarzanie sytuacji, w których uczniowie będą mogli podejmować decyzje, dokonywać wyborów i tym samym przejmować odpowiedzialność za własne klęski i niepowodzenia – oto klucz do rozwijania tej podmiotowości. Dlaczego jest to tak ważne w szkolnej edukacji? – o tym opowiedzieli nam zaproszeni goście (prelegenci):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

❶ Dobromiła i Bernard Frugowie

Dobromiła Lachendro-Fruga – Pedagog, trener programów dla rodzin, certyfikowany trener programów edukacyjnych FranklinCovey, terapeuta pedagogiczny oraz trener kreatywności w międzynarodowym programie Destination Imagination.
Bernard Fruga – psycholog, doradca, trener, ekspert zarządzania, budujący fundamenty otwartej komunikacji i zaufania w relacjach, doradca w organizacjach przechodzących zmiany, były globalny konsultant w amerykańskiej korporacji Nielsen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ❷ Małgorzata Taraszkiewicz

psycholog edukacyjny, neurometodyk, ekspert ds. analityki edukacyjnej, autorka i współautorka ponad 30 poradników edukacyjnych z zakresu nowoczesnej metodyki nauczania, bezpieczeństwa szkole, wspierania rozwoju talentów.

Nie ulega wątpliwości, że w poszukiwaniu idei podmiotowości relacji edukacyjnych niezwykle ważna jest refleksja nad tym, czego w tym zakresie oczekują od nas uczniowie.
W tegorocznej edycji Forum Oświatowego po raz pierwszy oddaliśmy głos przedstawicielowi tej społeczności, który wystąpił przed nami w roli prelegenta. Był to głos niezwykle ważny, czasami zaskakujący, ale też niosący pociechę i nadzieję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

❸ Dawid Hamera – uczeń szczecińskiej szkoły ponadgimnazjalnej
 

Autor:  Wydział Oświaty 
03.10.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie