przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uczennica CKS Szczecin stypendystką MEN!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że dnia 6 marca br. w Sali Kolumnowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Edukacji Narodowej, w której wzięła udział uczennica klasy 3X Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi w CKS Szczecin – Anna Popiel!

Ania jest stypendystką MEN w związku z uzyskaniem wysokich wyników sportowych na poziomie światowym! To zawodniczka pływania-ratownictwa, która pod okiem trenera Sławomira Juszkiewicza zdobyła m.in. III miejsce w Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym „LIFESAVING WORLD CHAMPIONSHIPS 2018” w Australii w sztafetach: 4 x 25 m holowanie manekina oraz 4 x 50 m sztafeta zmienna w kategorii junior.

Ania wraz z czwórką innych uczniów z województwa zachodniopomorskiego reprezentowała nasz region w czasie uroczystości wręczenia stypendiów MEN w Warszawie. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły i nauczycieli oraz ciężkiej pracy uczennicy CKS Szczecin. Ani w Warszawie towarzyszyła mama i wicedyrektor Małgorzata Reszkiewicz.

W wydarzeniu uczestniczyli: Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski oraz wiceminister Marzena Machałek. Szczecińskiej delegacji przewodniczyła Zachodniopomorska Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska – Kulesza, która pogratulowała uczniom z województwa zachodniopomorskiego otrzymania wyróżnienia.

W roku szkolnym 2019/2020 stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 20 uczniów i absolwentów szkół z naszego województwa.

Wyróżnienie to jest formą nagradzania uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne lub sportowe.

Gratulujemy!
 

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
11.03.2020
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!