przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Code Week 2021

Szkoła Podstawowa nr 10 w Szczecinie jest liderem w Europe Code Week 2021.

Zorganizowaliśmy wiele inicjatyw z kodowania, przeszkoliliśmy kadrę SP 10 oraz dwa okoliczne przedszkola PP 23 oraz PP 67. Nasze zajęcia były bardzo różnorodne od tych polegających na kodowaniu on- line w programie np. Scratch, Python do tych polegających na kodowaniu offline na macie lub karcie pracy. Uczniowie kodowali drogę dla Ozobota, rozwiązywali rebusy, sudoku czy dooble na tablicy multimedialnej, kodowali ciągi liczbowe, zakładki do książki z liści, drogę dla robota czy odkodowywali ukryte wyrazy czy zdania czy też korzystali z aplikacji sprawdzając kody kreskowe zdrowych produktów. Byliśmy pod wrażeniem jak pomysłowo i kreatywnie podeszli do tematu kodowania nauczyciele z całej szkoły.

Od trzech lat nadajemy ton w naszym mieście. W tym roku zorganizowaliśmy najwięcej wydarzeń (106). To o ponad 30 więcej niż rok temu. Działamy również w sojuszu z PP nr 67 i razem zorganizowaliśmy 146 wydarzeń, co stanowi połowę wydarzeń w ogóle zorganizowanych w całym mieście.

Mimo, że Jesteśmy liderami w kodowaniu to nie poprzestajemy na tym. Już podjęliśmy przygotowania do następnych akcji z kodowania. W listopadzie "Kodujemy w barwach biało - czerwonych", natomiast w grudniu bierzemy udział w międzynarodowym projekcie "Godzina kodowania". Dzięki naszemu zaangażowaniu Szczecin był wśród liderów kodowania w Polsce, natomiast Polska zajęła III miejsce w Europie. 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 10 
15.11.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021