przejdź do głównej treści strony

"Jak gwiazdy filmowe" - wymiana młodzieży w LO VII

"Jak gwiazdy filmowe"

Wymiana młodzieży polsko – niemieckiej /24.11.-30.11.2019r./
 SZCZECIN - ŁÓDŹ

Za nami tydzień z grupą niemiecką i ich opiekunami. W tym roku pojechaliśmy do Łodzi. Program był bardzo bogaty: począwszy od wizyty w Szczecinie i naszej szkole aż po wyjazd 3-dniowy do Łodzi.

Łódź przywitała nas chłodem i mrozem, ale udało się nam zwiedzić najważniejsze zabytki. Pobyt w mieście rozpoczęliśmy od wizyty w Manufakturze - Muzeum Fabryki. Spacerem prześliśmy obok Pałacu Poznańskiego by dotrzeć do słynnej ulicy Piotrkowkiej. Tutaj urzekły nas odrestaurowane secesyjne kamienice, oczywiście siedzieliśmy na ławeczce z Tuwimem i podziwialiśmy Aleję Gwiazd z sławami polskiego filmu.

Największą atrakcją była dla nas wizyta w szkole filmowej, gdzie siedzieliśmy na schodach, na których niegdyś przesiadywał Roman Polański, a do której to szkoły uczęszczali znakomici aktorzy i rerzyserzy m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski czy Jerzy Skolimowski. Bardzo nam się podobało również muzeum techniki EC1. Mogliśmy przeprowadzać różne eksperymenty i obejrzeć bardzo interesujący film w kinie sferycznym. Kolejnym ciekawym punktem naszego programu była Wytwórnia Toya Studio, gdzie byliśmy świadkami powstawania dżwięków do filmu. O udżwiękowieniu filmów opowiadał nam znakomity dźwiękowiec, jeden z najlepszych w Polsce imitatorów dźwięku i wieloletni pracownik Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi p.Henryk Zastróżny.

Pobyt w Łodzi zakończyliśmy grą miejską, która wywołała wiele emocji. Pracowaliśmy w grupach rozwiązując zadania przygotowane na tabletach. Każdy mógł wirtualnie śledzić postępy w grze innej grupy, co prowadziło do ciekawej rywalizacji.

W szkole przywitał grupę polsko- niemiecką oraz opiekunów Dyrektor VII LO Bogdan Dziewulski.

W tym roku wraz z nauczycielami języka angielskiego położyliśmy nacisk podczas projektu na komunikację w języku obcym. Zostały przeprowadzone lekcje języka angielskiego z quizami po angielsku dla grupy niemieckiej i polskiej, które poprowadziła już tradycyjnie p.Magdalena Brajtling. Dały one młodzieży możliwość rywalizacji i komunikacji w języku angielskim w miłej atmosferze. Pod okiem p.Moniki Człapińskiej oraz p.Rafała Kozłowskiego młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach oraz grach integracyjnych prowadzonych w języku niemieckim i angielskim. Prezentację o zabytkach Szczecina przygotowała dla nas p. Joanna Opowicz - Gorrissen.

Atrakcji było naprawdę wiele. Projekt zakończyliśmy w szkole prezentacją przygotowaną przez grupę polską. Szykujemy jeszcze wystawę ze zdjęciami. Dziękujemy za wsparcie merytoryczne i finansowe Euroregionowi Pomerania, który od wielu lat odpowiada na nasze pytania, rozwiązuje problemy organizacyjne przed, w trakcie i po zakończonych projektach.


Opracowała:
Liliana Wasilewska
koordynator wymiany młodzieży polsko – niemieckiej
 

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
03.12.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją