Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw w gimnastyce sportowej w ZSS

„MAŁA OLIMPIADA 2016”

Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w gimnastyce sportowej w Zespole Szkół Sportowych

W dniach 7-9.10.2016r. odbył się finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w gimnastyce sportowej - pod nazwą „Mała Olimpiada“. W zawodach wzięło udział 36 najlepszych zawodniczek i 48 najlepszych zawodników w Polsce, wyłonionych z wieloboju na wiosennych zawodach w klasie Młodzieżowej.

Szczecińskie barwy reprezentowali:

• Brzezińska Martyna
  • Czarnecka Blanka
  • Kulpa Zuzanna
  • Piotrowska Oliwia
  • Walczakiewicz Adam

W pierwszym dniu zawodów odbył sie wielobój, w którym w pierwszej ósemce uplasowały się dwie nasze zawodniczki Czarnecka Blankai Kulpa Zuzanna zajmując kolejno 4 i 6 miejsce. Następne w kolejności znalazły się Brzezińska Martynazajmując 10 miejsce i Piotrowska Oliwialokując się na 31 miejscu.

Nasz jedyny reprezentant wśród chłopców Walczakiewicz Adamw wieloboju zajął 29 miejsce.

Do niedzielnych finałów mogło zakwalifikować się 8 najlepszych zawodniczek i zawodników z wieloboju na poszczególnych przyrządach; przy czym, jedna zawodniczka/zawodnik mógł wystartować tylko na dwóch przyrządach. Przy tak dobrym wielobojowym starcie nie mogło zabraknąć naszych zawodników w finałach. W finałe na poręczach wystartowały Czarnecka Blankazajmując 3 miejsce i Brzezińska Martyna- 8 miejsce. Do finału na równoważni zakwalifikowała się jedynie Kulpa Zuzanna, która po pięknym pokazie swoich umiejętnosci zdobyła srebrny medal. Najlepszą finalistką ćwiczeń wolnych – zdobywczynią złotego medalu została Czarnecka Blanka, a jej klubowa koleżanka Kulpa Zuzannana tym samym przyrządzie wywalczyła 6 miejsce.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie, reprezentanci klubu MKS KUSY Szczecin. Trenerami zawodniczek/zawodników są pani Anita Nowakowska, Olga Kozińska i pan Wojciech Matyka.

Autor:  Zespół Szkół Sportowych